reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexander fediachov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 kwietnia 2015

Powstała Koalicja na rzecz Polskich Innowacji

Założycielami są m.in. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Gdański Park Naukowo-Technologiczny, Intel, Konfederacja Lewiatan, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, PwC, Startup Poland oraz Wardyński i Wspólnicy.
Powoła przez polskie instytucje naukowe, akademickie i biznesowe koalicja będzie działać na rzecz stworzenia przyjaznych warunków dla rozwoju ekosystemu innowacji w Polsce. Spotkanie inauguracyjne odbyło się 16 kwietnia w Warszawie.

W wyniku prac KPI zostaną wypracowane szczegółowe proinnowacyjne rozwiązania na rzecz rozwoju sektora B+R w Polsce i zwiększenia poziomu innowacyjności polskiej gospodarki

- Koalicja na rzecz Polskich Innowacji będzie podejmować między innymi działania mające na celu zbliżenie środowisk naukowych i biznesowych w Polsce, a także poprawienie jakości dialogu międzysektorowego – jest to dla nas jedno z jej najważniejszych zadań. Zależy nam na tym, aby w ramach grup roboczych wypracować między innymi instrumenty wsparcia dla firm chcących zaangażować się w działalność w sferze B+R – dodaje prof. Maciej Żylicz, prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
Bieżąca działalność Koalicji będzie opierać się na pracach czterech grup roboczych dedykowanych poszczególnym obszarom tematycznym:
1) regulacjom prawnym,
2) współpracy nauki z biznesem,
3) zarządzaniu IP, komercjalizacji badań i Venture Capital oraz
4) systemowi podatkowemu w kontekście procesu innowacji.
Operatorem Koalicji na rzecz Polskich Innowacji jest Fundacja Res Publica.

---
Źródło: Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Gdański Park Naukowo-Technologiczny

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 28 2017 20:07 V8.3.0-1