reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Poznański Park Naukowo-Technologiczny Nauka | 10 kwietnia 2015

W Poznaniu uruchomiono Laboratorium Fotowoltaiczne

Otwarte 31 marca Laboratorium Fotowoltaiczne opracuje metody skutecznego i efektywnego wykorzystania energii słonecznej w przedsiębiorstwach.
Nowoczesne laboratorium znajduje się w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym i, zgodnie z przyświecającą PPNT ideą łączenia dorobku naukowego z biznesem, będzie wykorzystywało najnowsze osiągnięcia nauki podczas współpracy z przedsiębiorstwami. Laboratorium już współpracuje z zakładami oczyszczalni ścieków, szpitalami czy firmami wykorzystującymi w swojej działalności linie produkcyjne o dużym poborze mocy.
Zainstalowane w Laboratorium systemy fotowoltaiczne mogą wyprodukować 35,2 MWh w skali roku. Taka ilość energii pozwala np. na roczne oświetlenie terenu przemysłowego o powierzchni blisko 1 hektara, lub, jako uzupełniające źródło zasilania, zaspokoi potrzeby linii technologicznej firmy produkcyjnej, oczyszczalni ścieków lub dedykowanych oddziałów diagnostycznych placówek medycznych.

Instalacja fotowoltaiczna w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym służyć będzie jednak w głównej mierze do realizacji projektów badawczo-technologicznych. Głównym celem Laboratorium Fotowoltaicznego jest obniżanie kosztów, efektywne gospodarowanie energią oraz ochrona środowiska. Wykonywane badania pozwolą na ustalenie w jakich warunkach i dla jakich przedsiębiorstw produkcja tego typu zielonej energii jest najbardziej opłacalna oraz jak w najbardziej efektywny sposób połączyć proces produkcji i zużycia energii elektrycznej. Prace prowadzone w Laboratorium Fotowoltaicznym pomogą odpowiedzieć na pytanie: czy panele słoneczne, jako źródło energii, są opłacalne, w jakich warunkach i dla kogo.

W ramach naszych usług przeprowadzamy audyty zakupu i dostaw energii elektrycznej, wskazując możliwości do obniżenia kosztów i lepszego zarządzania zużyciem prądu w przedsiębiorstwie. Proponujemy innowacyjne systemy pomiarowo-rozliczeniowe, dokonujemy modernizacji i ulepszenia już istniejących układów a także sprzedajemy i dostarczamy zieloną energię wytworzoną w fotowoltaicznych blokach naszych partnerów.

---
Źródło: [copy]Poznański Park Naukowo-Technologiczny[copy]

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1