reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© albert lozano dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 09 kwietnia 2015

Powstanie hulajnoga napędzana energią słoneczną

BASF i Floatility nawiązały partnerstwo w celu opracowania ultralekkiej, napędzanej energią słoneczną hulajnogi elektrycznej.
Hulajnoga „e-floater” ma ważyć poniżej 12 kilogramów i będzie zbudowana w ponad 80% procentach z kompozytów i tworzyw sztucznych wyprodukowanych przez BASF. Firma BASF dostarczy różnorodne tworzywa sztuczne i będzie wspierała projekt rozbudowanym potencjałem rozwojowym. Do zbudowania większości konstrukcji e-floatera użyte zostaną różne gatunki materiału Ultramid (poliamid) wzmacnianego włóknem szklanym.

W ramach obchodów 150-lecia istnienia firmy, które przypada w 2015 rok, BASF uruchamia wraz z partnerami globalny program „współtworzenia” skoncentrowany na tematyce energii, żywności i życia w miastach. Zgodnie z założeniami programu, wspólny projekt rozwojowy BASF i Floatility ma na celu połączenie materiałów i wiedzy BASF z innowacyjnymi zdolnościami Floatility w celu rozwiązania podstawowego wyzwania środowiska miejskiego: podróży krótkodystansowych.

- Współpraca z BASF umożliwia nam opracowanie nowoczesnego, przyszłościowego rozwiązania z zakresu „mobilności na żądanie”, służącego do poruszania się po mieście na krótkich dystansach. Dzięki temu e-floater będzie kluczem do zagwarantowania, by krótkie przejazdy były wygodniejsze, szybsze, tańsze i bardziej ekologiczne – powiedział Oliver Risse, założyciel i prezes Floatility. Hulajnoga pozwoli zlikwidować problem „ostatniego kilometra” pomiędzy domem lub centrum miasta, a najbliższym punktem transportu publicznego.

---
Źródło: BASF

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1