reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© nickondr dreamstime.com Wiązki | 07 kwietnia 2015

Dinos Investment kupuje większościowy udział w Darekonie

Dinos Investment przejął 53% udziałów w Darekon Group Oy, poprzednio będących własnością funduszu Sentica Partners. Polski zakład Darekonu w Lublewie pod Gdańskiem zajmuje się produkcją wiązek.
Dinos to firma rodzinna Kai oraz Henriego Orpo, którzy staną się tym samym największymi właścicielami Darekonu z 97% udziałów.

- W czasie, gdy Sentica była właścicielem firmy Darekon, sprzedaż netto wzrosła o ponad 65%, co uważamy za świetne osiągnięcie w trudnych warunkach rynkowych – powiedział Christer Niemi z firmy Sentica. Niemi podkreślił także wzrost zyskowności oraz fakt, że cele postawione w roku 2008, które zakładały rozwój działalności zarówno w Finlandii oraz zagranicą zostały spełnione.

Obecny układ właścicielski zagwarantuje rozwój Darekonu zarówno w Finladii, jak i na rynkach zagranicznych. -Darekon ma dobrą strategię rozwoju oraz wykwalifikowany i zmotywowany personel, co stanowi kluczowe czynniki niezbędne do odniesienia sukcesu – powiedział CEO Darekonu Kai Orpo.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1