reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PIAP design Przemysł elektroniczny | 08 kwietnia 2015

Przemysłowa drukarka 3D autorstwa PIAP design

Eksperci z PIAP design zaprojektowali i wykonali Przemysłową Drukarkę 3D. W ten sposób PIAP design chce wejść w nowy obszar działania.
PIAP design to miejsce, w którym kompleksowo realizowane są nietypowe zlecenia dotyczące druku 3D dla przemysłu i dla innych branż. Zatrudniony tam zespół wykonuje komputerowe projekty, dobiera odpowiednie materiały i technologie wytworzenia by powstał finalny produkt, czyli wydruk 3D. Tym razem PIAP design postanowił jednak pójść krok dalej i skonstruował własną drukarkę 3D.

– Chcemy w przyszłości oferować firmom drukarki 3D, przy założeniu, że nie będzie to produkcja masowa, ale rozwiązania szyte na miarę, w zależności od profilu i potrzeb firmy – mówi dla everitq.pl Dariusz Kochanowski, konsultant PIAP design.

Przemysłowa drukarka autorstwa PIAP design wyróżnia się między innymi rozmiarami – nie jest to niewielkie urządzenie przewidziane dla potrzeb niewielkiego biura, ale maszyna, której komora robocza ma wymiary 420x420x500 mm. To nawet dwa razy więcej niż w przypadku dostępnych na rynku drukarek, które zmieszczą się na blacie tuż obok komputera.

W tej chwili PIAP design bada czystość patentową, przygotowuje kartę informacyjną drukarki, w której podane zostaną wszelkie dane dotyczące produktu. Niezbędne jest jeszcze wykonanie ostatnich testów, szczególnie tych dotyczących mniej popularnych materiałów, których można używać przy wydruku. – Drukarka jest przystosowana przede wszystkim do druku z ogónodostepnych polimerów. Ma również możliwość przetłaczania polimerów stosowanych w przmyśle (np. ABS-M30). Jest to materiał o parametrach wytrzymałościowych nawet o 70% większych niż w przypadku standardowego ABS – informuje Dariusz Kochanowski.

PIAP design jest niezależną częścią Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP – polskiego centrum robotyki i automatyki, które istnieje od 1965roku. Instytut specjalizuje się w takich dziedzinach jak: robotyka mobilna, automatyka przemysłowa, rozwiązania techniczne na rzecz bezpieczeństwa publicznego, sensoryka i systemy pomiarowe, inżynieria środowiska, technologie informatyczne.

Foto: © PIAP design

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1