reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© bahar bostanci dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 marca 2015

Wyniki Integer ostro w górę

Do końca roku 2016 Grupa Integer będzie musiała wyprodukować nawet do 16 tys. nowych paczkomatów.
Grupa Integer.pl SA – właściciel międzynarodowej sieci innowacyjnych paczkomatów InPost oraz kluczowego prywatnego operatora pocztowego w Polsce – wypracowała w 2014 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 604,1 mln zł, co oznacza wzrost o 74% rok do roku. Skonsolidowany wskaźnik EBITDA wyniósł 34,8 mln zł. Spółka odnotował też stratę netto w wysokości -32,0 mln zł.

‘Z kolei Paczkomaty InPost w Polsce obsłużyły niemal o 100% przesyłek więcej w 2014 roku, a dzięki strategicznej współpracy z Allegro oraz znacznemu wzrostowi wolumenów sieć zostanie powiększona o kolejnych 600 maszyn w 2015 roku, dodatkowo zwiększymy pojemność już działających. W ubiegłym roku równie dynamicznie rozwijaliśmy się na rynkach zagranicznych‘ – komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl SA.

Na świecie – w różnych modelach biznesowych – funkcjonuje już ponad 4000 paczkomatów InPost. Budowa własnych sieci paczkomatów InPost na świecie jest realizowana przez spółkę easyPack we współpracy z funduszem PineBridge Investments, a jej plan rozwoju obejmuje uruchomienie 12 – 16 tys. maszyn w Europie do końca 2016 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2