reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rawpixelimages dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 marca 2015

Jabil może kupić włoski zakład Ericssona

Rozmowy firm na temat sprzedaży zakładu w Marcianise, prowadzone wspólnie z włoskim Ministerstwem Rozwoju Gospodarczego, trwają już od dłuższego czasu. Podpisano porozumienie ze związkami zawodowymi.
Widomość o ewentualnej sprzedaży fabryki Ericssona w Marcianise, w prowincji Caserta nie jest zbytnim zaskoczeniem, biorąc pod uwagę wdrażany przez szwedzką spółkę plan oszczędnościowy i zapowiadane redukcje etatów w Szwecji i Niemczech. Nabywcą zakładu ma być Jabil, który przygotowuje właśnie plan biznesowy, zakładający rozwój produkcji oraz pozyskiwanie nowych klientów. Ericsson chce natomiast zachować swoje centrum badawczo-rozwojowe we Włoszech.

Warunki osiągniętego obecnie porozumienia firm Ericsson i Jabil ze związkami zawodowymi zakładają, że Jabil utrzyma zatrudnienie przynajmniej 335 pracowników do 2018 roku (z około 400 zatrudnionych w zakładzie osób). Pracownicy mają także zagwarantowane, że do 2019 roku nie będzie zwolnień grupowych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 12:38 V9.2.10-1