reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© daniel schweinert dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 16 marca 2015

ENAP zapowiada rekordowy rok

Spółka z Grupy APS Energia zapowiada dwucyfrowy wzrost obrotów w 2015 roku i planuje zwiększyć zatrudnienie.
ENAP SA, spółka z Grupy APS Energia, zawarła umowę z Mitsubishi Hitachi Power System Limited o wartości 6,65 mln zł netto na dostawę i montaż transformatorów i rozdzielnic kontenerowych, montaż aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki oraz wykonanie instalacji elektrycznych dla ENEA Wytwarzanie SA (Elektrownia Kozienice).

W 2014 roku kozienicki ENAP SA, wchodzący w skład Grupy APS Energia, zanotował 85 proc. wzrost przychodów z 9,4 mln PLN (2013) do 17,4 mln PLN (2014). W 2015 roku obroty mają rosnąć w tempie dwucyfrowym i osiągnąć rekordowy poziom. - ENAP wchodzi w okres dynamicznego rozwoju. Zwiększenie inwestycji tylko w jednym sektorze energetycznym – wytwarzania energii - zapewni firmie wzrost przez najbliższe 4 lata. Inwestycje w energetyce, takie jak budowa nowych bloków, remonty i instalacje odsiarczania i odazotowania generują zwiększone zapotrzebowanie na nasze usługi i produkty – powiedział Dariusz Drabik, prezes ENAP'u.

Prezes przyznał, że ENAP jest beneficjentem obecnych i powinien być beneficjentem przyszłych inwestycji realizowanych w sektorze energetycznym w Polsce. Spółka prowadzi wiele rozmów o uczestnictwie w realizacji dużych projektów energetycznych, związanych z pracami integracyjnymi i montażowymi w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki. Szacuje się, że w perspektywie 10–15 lat wartość nakładów inwestycyjnych firm energetycznych na rynku polskim może wynieść nawet 200 mld zł.

W IV kw. 2014 Grupa APS Energia ustanowiła najlepszy kwartalny wynik w historii 31,4 mln zł. przychodów. Główny wpływ na tak dobry rezultat miały przede wszystkim sprzedaż urządzeń APS Energia na rynku polskim i rosyjskim oraz sprzedaż systemów rozdzielczych produkowanych właśnie przez ENAP m.in. na potrzeby budowy II linii metra w Warszawie.

Na koniec IV kwartału 2014 roku Grupa APS Energia utrzymała wysoką wartość portfela zamówień na poziomie 23,2 mln zł. 35 proc. portfela Grupy na koniec 2014 to udział kontraktów ENAP'u. W kontraktach do realizacji na 2015 rok przeważają projekty na rynku krajowym – w zakresie dostaw systemów zasilania - 7,6 mln zł oraz dostaw systemów rozdzielczych i realizacji projektów AKPiA przez ENAP – 8,0 mln zł.
ENAP w 2014 roku nie tylko zanotował wzrost przychodów, ale również wzmocnił się kadrowo. Zwiększona liczba projektów wymagała zaangażowania dodatkowych 35 osób. Wraz z dynamicznym rozwojem spółki, która chce zaznaczyć swoją obecność w północnej i południowej części kraju, spółka planuje zwiększyć zatrudnienie z obecnych 95 do 110-120 osób.

ENAP SA jest jednym z wiodących dostawców specjalistycznych usług instalacyjno-montażowych z obszaru Aparatury Kontrolno-Pomiarowej i Automatyki (AKPiA) oraz producentem systemów szaf rozdzielczych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-2