reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 26 czerwca 2009

W Kobierzycach wyprodukowano już 10 milionów modułów LCD

Niewiele ponad dwa lata od uruchomienia fabryki w Biskupicach Podgórnych, LG Display świętuje wyprodukowanie 10-milionowego modułu LCD. Wytworzenie pierwszych pięciu milionów modułów zajęło firmie 16 miesięcy – na produkcję kolejnych pięciu potrzebowała już tylko niespełna roku. Dynamika rozwoju LG Display w Polsce odzwierciedla rosnący popyt na telewizory LCD w Europie i na świecie.
Pomimo ogólnego spowolnienia światowej gospodarki, koreański gigant technologiczny w dalszym ciągu rozwija swoją inwestycję na Dolnym Śląsku. W maju 2009 roku firma uruchomiła nową linię produkcyjną, do której obsługi zatrudniła ponad stu nowych pracowników. Dzięki temu podwrocławski zakład jest dziś w stanie wyprodukować nawet 650 tysięcy modułów LCD miesięcznie.

Globalny popyt na telewizory z ekranami ciekłokrystalicznymi stale rośnie. Według amerykańskiej firmy badawczej DisplaySearch, w 2009 roku na świecie zostanie wyprodukowane 127 milionów odbiorników. W Europie, która jest głównym rynkiem zbytu dla polskiej fabryki LG Display, sprzedaż telewizorów LCD w tym roku ma wzrosnąć aż o 17.5% i przekroczyć 41 milionów sztuk.

‘Konsekwentnie rozwijamy naszą działalność w Polsce, aby zaspokoić coraz większe zapotrzebowanie producentów telewizorów LCD. Dziesięć milionów modułów w nieco ponad dwa lata to rezultat, z którego możemy być dumni’ mówi Jung Ung Yeu, prezes LG Display Poland. ‘Ten sukces zawdzięczamy doskonałej współpracy polskich i koreańskich pracowników. LG Display to obecnie jeden z największych pracodawców na Dolnym Śląsku, dlatego chciałbym wyrazić wdzięczność wobec lokalnych władz, które zachęciły nas do zainwestowania w tym regionie’.

LG Display – drugi co do wielkości producent ekranów ciekłokrystalicznych na świecie – w swojej jedynej europejskiej fabryce w Biskupicach Podgórnych zatrudnia prawie 1.500 osób. Do tej pory koreańska firma zainwestowała w Polsce ponad 230 milionów dolarów. W 2006 roku LG Display wraz z kilkoma innymi zakładami produkującymi podzespoły do telewizorów LCD utworzyły tzw. klaster technologiczny. Znalazło w nim zatrudnienie ponad 7.500 osób, głównie mieszkańców Dolnego Śląska. Moduły wytwarzane przez LG Display trafiają do producentów telewizorów w Polsce (LG Electronics i Toshiba) oraz na Węgrzech.

LG Display jest światowym liderem innowacji w zakresie technologii LCD. W ubiegłym miesiącu firma zaprezentowała najcieńszy na świecie (zaledwie 6-milimetrowy!) panel ciekłokrystaliczny do telewizorów o przekątnej 42 i 47 cali. Do najnowszych osiągnięć inżynierów LG Display należy także trójwymiarowy panel LCD o największej jasności spośród dostępnych na rynku. Poza Polską LG Display ma swoje fabryki w Korei i w Chinach. Pochodzi z nich co piąty ekran ciekłokrystaliczny produkowany na świecie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2