reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© adistock dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 22 sierpnia 2014

Aplisens: „Liczymy na utrzymanie wzrostów w III kw.”

Aplisens zanotował w I półroczu 2014 7,7% wzrost sprzedaży do 41,15 mln PLN. Prezes spółki Adam Żurawski liczy, że ta tendencja zostanie utrzymana w III kwartale.
W pierwszym półroczu 2014 roku Aplisens zanotował 41,15 mln PLN przychodów i 6,76 mln PLN zysku. W tym okresie Aplisens zanotował wzrost sprzedaży zarówno w Polsce o 9,8% r/r, na rynkach WNP 1,5% r/r jak i w UE 19,5% r/r.

Rekordowy dla Aplisensa był II kwartał. Na dobre wyniki wpłynęły przesunięcia wielu zamówień z pierwszych trzech miesięcy 2014 roku. Prezes Żurawski przyznał, że jest miło zaskoczony wynikami z Rosji. – Odnotowaliśmy tam 19% sprzedaży – podkreślił. - Obawiamy się jednak, że sankcje między Rosją a UE wpłyną negatywnie na sytuacje gospodarczą – powiedział prezes Aplisensa. Jeśli chodzi o Ukrainę, to większość uprzemysłowionych obszarów znajduje się na obszarze objętym konfliktem lub w pobliżu, ale jak podkreślił Adam Żurawski, ukraińska spółka Aplisensa nadal działa, chociaż zanotowano prawie 45% spadek przychodów ze sprzedaży i nie ma co się spodziewać wzrostów.

Adam Żurawski poinformował, że zamówienia w III kwartale napawają optymizmem i pokazują delikatną tendencję wzrostową. – Uważam, że całkiem realne jest osiągnięcie wyników porównywalnych do tych z ubiegłego roku – powiedział prezes Aplisensa. W 2013 roku przychody ze sprzedaży Aplisensa wyniosły 80,1 mln PLN, a zysk netto 14,5 mln PLN.

Spore nadzieje Aplisens wiąże z Rumunią, gdzie we wrześniu ma rozpocząć działalność operacyjną spółka zależna. Potencjał rynku jest spory, gdyż modernizacja przemysłu dopiero tam startuje. - Wydaje nam się, że właśnie opierając się na naszych produktach Rumuni będą nadrabiać część zaległości technologicznych. Choćby z tego powodu warto tam być i z tego tortu coś dla siebie uszczknąć. Chcielibyśmy w perspektywie kilku lat zdobyć co najmniej kilka procent tego rynku – powiedział Żurawski.

Aplisens na przełomie III i IV kwartału zamierza uruchomić buy back na który walne zgromadzenie akcjonariuszy przeznaczyło ok. 7 mln PLN. Aplisens planuje przeznaczyć w tym roku na inwestycje ok. 16 mln PLN, ponad połowa (8,5 mln PLN) została już wydana w I półroczu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1