reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© andrzej-thiel-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 sierpnia 2014

Polaris rozpoczął testową produkcję quadów

Firma Polaris uruchomiła wczoraj testową produkcję quadów w nowej fabryce w Opolu. Produkcja seryjna ma ruszyć od początku września.

W tym roku z taśm firmy ma zjechać około tysiąc pojazdów, w przyszłym roku - 25 tys. sztuk. Inwestycja kosztowała 100 mln PLN – informuje PAP.

W opolskim Polarisie produkowane będą trzy modele pojazdów. W poniedziałek uruchomiono produkcję testową quadów. - Sprawdzamy zgodność instrukcji i narzędzi na każdym stanowisku. Potwierdzamy w ten sposób, że linia produkcyjna, narzędzia i ludzie są gotowi do przyszłej seryjnej produkcji - mówi dyrektor operacyjny Polaris Polska Bogusław Dawiec w rozmowie z PAP.

Docelowo planowana jest produkcja około 90 pojazdów dziennie. Prócz quadów będą to także pojazdy wieloosobowe typu Ranger i pojazdy rekreacyjno-sportowe RZR. Pojazdy mają trafiać do odbiorców w Europie, w Azji i na Bliskim Wschodzie.

Fabryka zlokalizowana jest na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Do tej pory pracę w zakładzie znalazło 130 osób, a w tym roku firma planuje zatrudnić jeszcze około 50 pracowników. Docelowo w Opolu powstanie nawet 500 etatów.

---
Źródło: PAP

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2