reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alphaspirit-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 sierpnia 2014

GE może sprzedać dział AGD Electroluksowi

Szwedzka spółka AB Electrolux potwierdziła, że jest w trakcie rozmów dotyczących ewentualnego kupna biznesu AGD od firmy General Electric.

Inni chętni do zakupu działu AGD amerykańskiego koncernu to start-up Quirky, który chce połączyć siły z firmami private-equity (jedną z nich jest Blackstone Group) – pisze Bloomberg powołując się na anonimowego informatora związanego ze sprawą. Quirky zajmuje się realizacją projektów zgłaszanych przez społeczności internetowe. GE zainwestowało w zeszłym roku 30 mln USD w nowojorski start-up oraz udostępniło tysiące swoich patentów w ramach partnerstwa, którego celem był rozwój inteligentnych urządzeń domowych, takich jak klimatyzatory sterowane smartfonem. Rzecznicy firm Quirky i Blackstone odmówili komentarza.

Istniejący od 100 lat dział AGD Genral Electric jest wystawiony na sprzedaż po raz drugi. Poprzednia próba, pojęta 6 lat temu, zakończyła się fiaskiem. Według ekspertów cena transakcji może wynieść nawet 2 mld USD.

---
Źródło: Bloomberg

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2