reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© FunBrush Przemysł elektroniczny | 14 sierpnia 2014

FunBrush: interesujący start-up z Poznania

Miłosz Cisowski i Adam Roszyk stworzyli innowacyjną szczoteczkę do zębów dla najmłodszych, zintegrowaną z grą komputerową.
Cała idea polega na tym, że maluch szczotkujący zęby, obserwuje jednocześnie odwzorowanie swoich ruchów w animowanej aplikacji. Zdobywa punkty, osiąga cele, bawi się – jednym słowem, stara się umyć zęby dokładnie. Jeśli tego nie zrobi, aplikacja to pokaże.

Po roku prac projektowych, twórcy start-up’a stworzyli w pełni funkcjonalny prototyp urządzenia. Trudność polegała na tym, iż szczoteczka przeznaczona dla najmłodszych musi być stosunkowo mała i lekka, tak więc na jednej płytce musieli ‘upchnąć’ akcelerometr, żyroskop, bluetooth oraz złącze USB. Integralną części projektu jest aplikacja, odwzorowująca ruchy osoby używającej szczoteczkę. Zobaczcie film, ukazujący sposób działania FunBrush:


© You Tube / FunBrush

Najpierw sama koncepcja została zaprezentowana na Microsoft Imagine Cup. Następnie, w maju 2014 twórcy FunBrush próbowali zdobyć fundusze na Kickstarterze. Niestety nie udało się: zgromadzili 980 £ z planowanych 40.000 £. Fundusze chcieli przeznaczyć na wyprodukowanie pierwszej partii 1.000 sztuk szczoteczki.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 12:38 V9.2.10-2