reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© swinnerrr-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 06 sierpnia 2014

Indesit i Whirlpool: aktywa w Polsce

Lodówki, zmywarki i kuchenki to produkty wytwarzane w Polsce przez oba koncerny, które w niedalekiej przyszłości staną się jednym organizmem gospodarczym
Whirlpool we wrocławskim zakładzie, powstałym na bazie przejętego w 2002 roku Polar SA, produkuje obecnie zmywarki, lodówki, zamrażarki, kuchenki i płyty kuchenne. Również we Wrocławiu firma posiada Centrum Badań i Rozwoju Produktów oraz Regionalne Centrum Dystrybucji. W warszawie zlokalizowana jest jednostka sprzedażowa amerykańskiego koncernu.

Indesit ma w Polsce aż cztery zakłady produkcyjne. We wrześniu 1999 została otwarta pierwsza fabryka koncernu w Łodzi, produkującą kuchenki wolnostojące. W październiku 2004 r., zainaugurowała produkcję druga fabryka w Łodzi, specjalizująca się w produkcji lodówek wolnostojących. W Radomsku powstały dwa nowe zakłady produkujące od 2008 roku pralki i zmywarki wolnostojące. W roku 2011 w łódzkich zakładach wdrożono też produkcję okapów kuchennych oraz komponentów plastikowych.

Również w Łodzi zlokalizowane jest biuro zarządu i jednostki marketingu, sprzedaży, logistyki, controlingu, jak również międzynarodowe Centrum Rozliczeniowo-Księgowe.

Tak więc, lodówki, zmywarki i kuchenki to produkty wytwarzane w Polsce przez oba koncerny, które w niedalekiej przyszłości staną się jednym organizmem gospodarczym.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1