reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Flytronic Przemysł elektroniczny | 24 lutego 2014

Flytronic wyszkoli pilotów dronów

Działa już pierwszy w Polsce certyfikowany ośrodek kształcenia pilotów bezzałogowych statków powietrznych.

Prace związane z powołaniem ośrodka trwały 3 lata i 1 miesiąc, a od 23 stycznia 2014 roku firma Flytronic należąca do Grupy WB, posiada pierwszy (i na chwilę obecną jedyny) w Polsce ośrodek szkolenia operatorów UAV wpisany do rejestru podmiotów szkolących Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

- Pomysł założenia ośrodka zrodził się w 2011 roku, wraz z nowelizacją prawa lotniczego. Ustawodawca zobowiązał wówczas operatorów lotów innych niż sportowe i rekreacyjne do posiadania świadectw kwalifikacji. Wówczas nie było w Polsce ośrodka, który szkoliłby ubiegających się o takie uprawnienia - powiedział szef Ośrodka Szkolenia Flytronic PAP Przemysław Tomków.

Zakres prowadzonej działalności pozwala na szkolenie do uzyskania świadectwa kwalifikacji operatora bezzałogowego statku powietrznego używanego w celach innych niż rekreacyjne i sportowe – UAVO. Centrum szkolenia UAVO może szkolić do takich uprawnień jak:
  • wykonywanie lotów jedynie w zasięgu wzroku VLOS;
  • wykonywanie lotów poza zasięgiem wzroku BVLOS;
  • szkolenie do uzyskania uprawnień instruktora (UAVO) – INS
Szkolenie teoretyczne i praktyczne kończy się egzaminem, po którego zdaniu uzyskuje się kwalifikacje operatora bezzałogowych statków powietrznych UAVO.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-2