reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© viktor-gmyria-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 lutego 2014

BioNanoPark rozbuduje obiekty za 33,6 mln PLN

Technopark Łódź podpisał umowę z polsko-czeskim konsorcjum Block na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach projektu BioNanoPark.

Nowy budynek w Technoparku pomieści siedem wysokospecjalistycznych laboratoriów w tym, Laboratorium Badań Strukturalnych Nanomateriału i Laboratorium Medycyny Spersonalizowanej. Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądać ostatecznie, bo jego szczegółowy projekt dopiero powstanie w ramach podpisanej dziś umowy. Wiadomo natomiast - w oparciu o program funkcjonalno-użytkowy projektu - że bryła budynku będzie nietypowa ze względu na kulisty kształt Laboratorium Symulacji Molekularnych.

Laboratorium to stanie się najważniejszym elementem powstającej tu unikatowej bazy naukowo-badawczej. Jego podstawę stanowić będzie Analizator Rzeczywistych Układów Złożonych (ARUZ), którego konstrukcja i założenia projektowe zostały opracowane na Politechnice Łódzkiej. ARUZ umożliwi badanie w czasie rzeczywistym reakcji zachodzących w złożonych układach molekularnych i submolekularnych.Nowy budynek o powierzchni ponad 4000 m2 wraz z infrastrukturą jest elementem finansowanego w głównej mierze z unijnych środków projektu BioNanoPark, w ramach którego powstało w Technoparku nowoczesne centrum badawczo-wdrożeniowe. W ubiegłym roku udało się pozyskać kolejne unijne środki na rozszerzenie projektu. W efekcie powstał plan budowy laboratoriów częściowo oparty na koncepcji Europejskiego Centrum Bio- i Nanotechnologii Politechniki Łódzkiej oraz dwóch dodatkowych laboratoriów zaproponowanych przez Uniwersytet Łódzki i Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Nowe laboratoria będą uzupełnieniem dla obecnie funkcjonujących, stanowiących jedyne tak kompleksowe centrum wdrożeniowe dla przemysłu w Polsce.

Wkład własny przy finansowaniu nowego zadania (BioNanoPark+) w ramach projektu BioNanoPark zapewniło dwóch największych udziałowców Technoparku: Województwo Łódzkie i Miasto Łódź.

---
Źródło: © Technopark Łódź

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-2