reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 27 maja 2009

Załoga Sumitomo w Rawiczu walczy o utrzymanie miejsc pracy

PAP podała informację, iż szefostwo Sumitomo odrzuciło postulaty, przedstawione w ubiegły piątek podczas pikiety załogi.
Szef zakładowej ‘Solidarności’ Grzegorz Krzyżanowski powiedział PAP w środę, że w związku z grożącą utratą miejsc pracy, załoga nie wyklucza zaostrzenia w najbliższym czasie protestu. Nie wyjaśnił jednak jakie działania mogą podjąć pracownicy, ani kiedy może to nastąpić.

Jak pisze PAP: ‘Pracownicy domagali się w piątek zmiany decyzji o likwidacji zakładu, a w przypadku zrealizowania tych zamiarów, wypłacenia dodatkowych - poza ustawowymi - odpraw w wysokości wynagrodzenia za pracę za 18 miesięcy. Zażądali także wypłaty odszkodowań dla pracowników, którzy już zostali zwolnieni oraz zapewnienia efektywnego programu pomocy w formie pośrednictwa pracy, szkoleń i pomocy w poszukiwaniu pracy. Od ubiegłego piątku grupa pracowników okupuje bramę wjazdową do firmy, by zapobiec ewentualnemu wywożeniu maszyn i urządzeń.’

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-1