reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 15 maja 2009

Otwarto Dolnośląski Park Technologiczny T-Park w Szczawnie-Zdroju.

W T-Park zainwestowano 53 mln zł, z których 75% pochodziło z funduszy Europejskiej Polityki Spójności. Uruchomienie T-Parku ma przyciągnąć do regionu inwestorów krajowych i zagranicznych tworzących nowe miejsca pracy, a lokalnym przedsiębiorcom pomóc w intensywnym rozwoju opartym na nowoczesnych technologiach i innowacjach.
Dolnośląski Park Technologiczny T-Park w Szczawnie-Zdroju jest jednym z największych unijnych projektów zrealizowanych w regionie. Ma stać się miejscem zarówno dla firm o ugruntowanej pozycji na rynku, jak i dla tych, którzy w warunkach inkubatora dopiero zaczną rozwijać swoją działalność.

Na kompleks laboratoryjno-biurowy składają się: nowoczesny biurowiec o powierzchni 6 tys. m kw., w którym miejsce znajdzie 35 do 40 innowacyjnych przedsiębiorstw, centrum rozwoju i badań, laboratoria i magazyny, a także hala warsztatowo-produkcyjno o powierzchni 800 mkw. Szansę na ulokowanie się w Parku mają firmy z wielu branż m.in. motoryzacji, elektroniki, technologii informatycznych, medycyny uzdrowiskowej czy odnawialnych źródeł energii. Dolnośląski Park Technologiczny T-Park swoją działalność operacyjną prowadzi od marca 2009 roku i po dwóch miesiącach działalności może pochwalić się liczbą 18 firm działających na jego terenie, które zajmują około 35% powierzchni.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1