reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 14 maja 2009

Toshiba w Biskupicach Podgórnych zwiększy zatrudnienie

W ostatnich dniach najważniejszym wydarzeniem dla krajowego przemysłu elektronicznego była decyzja Toshiba o przeniesieniu produkcji z Anglii do Polski. W związku ze zwiększonym poziomem produkcji, zakład w Biskupicach Podgórnych zatrudni dodatkowy personel.
Dariusz Kowalczyk z Toshiba Television Central Europe w Biskupicach Podgórnych powiedział evertiq, iż rozpoczęto już proces wygaszania produkcji w Plymouth. Proces ten potrwa z pewnością jeszcze kilka miesięcy i w chwili obecnej trudno jest ocenić jego wpływ na wielkość produkcji, zatrudnienie czy inwestycje w Polsce. Wiadomo jedynie, iż przeniesienie produkcji do Polski musi wiązać się z dodatkowym zatrudnieniem (obecnie firma zatrudnia 650 osób).

Toshiba, która posiada drugą działkę gruntu w podstrefie w Kobierzycach, nie planuje budowy drugiego zakładu produkcyjnego w związku z transferem produkcji z Anglii. Obecnie funkcjonujący zakład posiada znaczne możliwości rozbudowy mocy produkcyjnych, do poziomu zapewniającego wykonanie dodatkowej produkcji.

Więcej szczegółów na temat wpływu niedawno podjętej decyzji na działalność polskiego zakładu firma będzie w stanie podać na przełomie sierpnia i września.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-1