reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 07 maja 2009

Microdis zainwestował w automat do produkcji wiązek

Zakład produkcji wiązek zorganizowany został w dotychczasowej siedzibie firmy w Suchym Dworze koło Wrocławia, a jego zdolności produkcyjne zostały powiększone w efekcie inwestycji w automat CrimpCenter 63 firmy Schleuniger.
Microdis rozpoczął własną produkcję wiązek elektrycznych rok temu, a dotychczasowe moce produkcyjne oparte były o trzy półautomaty do zaciskania końcówek. Obecnie firma zainwestowała w pełni automatyczną maszynę CrimpCenter 63, której uruchomienie miało miejsce na początku maja. Maksymalna prędkość automatu wynosi 12 m/s (39.4 ft/s), możliwa jest obróbka kabli o przekrojach od 0.15 do 6 mm². Zakład produkcji wiązek zajmuje obecnie 200m2, a przy ich produkcji zatrudnionych jest 6 osób, wspomaganych okresowo przez pracowników tymczasowych.

Tomasz Tołściuk, Dyrektor Zarządzający Microdis w Polsce powiedział evertiq: ‘Produkcja wiązek w naszej firmie w Polsce zaczęła się w ostatnim roku dość szybko rozwijać, postanowiliśmy więc zainwestować we własny park maszynowy tworząc usługowy zakład produkcyjny. Do tej pory bazowaliśmy na półautomatach montażowych, teraz zmieniamy je na automaty. Gorszy okres w gospodarce jest dobrą okazją, aby zająć się właśnie takimi inwestycjami. Klienci postrzegają nas, jako dostawcę nie tylko podzespołów elektronicznych, ale partnera zdolnego zaoferować szerszy zakres współpracy. Produkcja wiązek kablowych w naszym przypadku jest usługą, która trafia w potrzeby wielu współpracujących z nami firm. Otwieramy w ten sposób nowe możliwości i wspomagamy tym samym sprzedaż podzespołów, szczególnie elektromechanicznych.’

Microdis operuje głównie w branży dystrybucji komponentów elektronicznych i jest obecny na rynku Europy Wschodniej od 20 lat. Jest jednocześnie jedną z pierwszych firm, obecnych w branży dystrybucji komponentów w tym regionie. Strategia rynkowa firmy kładzie nacisk na wsparcie klienta oraz kompleksową obsługę dostaw, realizowaną z centrum logistycznego w Roemerberg (Niemcy). Na początku lutego 2009 sieć biur w Europie Wschodniej powiększyła się o placówkę w Bułgarii. Roczne obroty Holdingu Microdis wynoszą około 20 mln EUR.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-2