reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© wizzyfx dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 25 lutego 2013

Nie widać końca negocjacji Sharpa i Foxconnu

Wygląda na to, że Sharp nie ma co na razie liczyć na pieniądze ze strony Foxconnu, który w marcu zeszłego roku ogłosił zamiar kupna 9,9% akcji japońskiej spółki.
Negocjacje miały się zakończyć 26 marca 2013 r., ale jak wynika z doniesień anonimowych źródeł Bloomberga, póki co nic z tego nie będzie.

Kiedy w marcu zeszłego roku Foxconn zamierzał kupić akcje Sharpa, cena jednej wynosiła 550 JPY (4,47 EUR). Jednak przez kolejne miesiące kurs akcji systematycznie spadał, by w październiku 2012 r. osiągnąć zaledwie 143 JPY. Teraz cena udziałów wynosi około 300 JPY.

Tajwańska spółka zażądała więc renegocjacji i jak na razie nie widać finału. Jednak Miyuki Nakayama, rzecznik Sharpa zaprzeczył jakimkolwiek przypuszczeniom, by rozmowy miały się zakończyć. Wtóruje mu Louis Woo z Foxconnu według którego firmy nie są ograniczone żadnymi terminami.

Pieniądze Foxconnu przydałyby się japońskiemu producentowi telewizorów, który zmaga się z ogromnymi problemami finansowymi – strata Sharpa w roku podatkowym kończącym się 31 marca 2013 r. może wynieść nawet 450 mln JPY czyli około 3,66 mld EUR.

---
Źródło: Bloomberg

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-2