reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Sponsored content by Aaeon
Aaeon

Nowe trendy w świecie Internetu Rzeczy - komputery przemysłowe AAEON

W dzisiejszych czasach, napędzanych hasłem „Internet of Things”, komputer przemysłowy pełni rolę lokalnej bramy komunikacyjnej pomiędzy operatorem, środowiskiem pracy, a światem zewnętrznym.
Komputery do zastosowań przemysłowych już dawno przestały być tylko wzmocnionymi odpowiednikami domowych jednostek klasy PC. Szybki postęp technologiczny w połączeniu z coraz większymi oczekiwaniami rynku, mocno wpłynęły na kierunek rozwoju tych urządzeń. W dzisiejszych czasach, napędzanych hasłem „Internet of Things”, komputer przemysłowy pełni rolę lokalnej bramy komunikacyjnej pomiędzy operatorem, środowiskiem pracy, a światem zewnętrznym (tzw „chmura”). Gateway IoT umożliwia przewodową lub bezprzewodową wymianę informacji z lokalnymi węzłami, takimi jak czujniki, urządzenia wykonawcze czy maszyny. Komputer przemysłowy przestaje być jedynie jednostką obliczeniową, a staje się lokalnym centrum zarządzania infrastrukturą, zdolnym do obsługi standardów komunikacji wykorzystywanych w świecie Internetu Rzeczy. AAEON to założony w 1992 roku producent wzmocnionych rozwiązań komputerowych wykorzystywanych w obszarach Internetu Rzeczy, automatyce przemysłowej oraz w aplikacjach rynków wertykalnych. W 2011 roku firma dołączyła do grupy Asus, stając się przemysłowym oddziałem koncernu. Portfolio AAEON to jednopłytowe komputery do zastosowań wbudowanych (embedded), systemy bezwentylatorowe, panele HMI, tablety przemysłowe, gatewaye IoT i komputery do zastosowań sieciowych. A to wszystko z gwarancją nawet do 5 lat! Ważną cechą jest również długi cykl życia urządzeń, który wynosi minimum 7 lat od momentu rozpoczęcia produkcji. Dzięki temu klienci unikają popularnego problemu związanego ze stosowaniem komputerów komercyjnych, czyli nagłym wycofaniem z rynku dotychczas stosowanej jednostki. Taka sytuacja może generować wiele kłopotów, poczynając od konieczności przeprojektowania mechaniki całego urządzenia, a kończąc na ponownym procesie certyfikacji. AAEON to nie tylko produky katalogowe – wiele realizacji stanowią projekty urządzeń zbudowanych od podstaw, zgodnie z dostarczonymi wytycznymi. Firma współpracuje zarówno na zasadach ODM, jak i OEM. Nietypowy wymiar płyty, niestandardowe interfejsy czy specjalnie przygotowana obudowa z logo klienta już nigdy nie będą wymaganiami blokującymi rozwój projektu. Europejska struktura AAEON gwarantuje wysoki standard obsługi technicznej. Przedstawicielstwa firmy obecne są w 16 lokalizacjach na całym świecie, w tym od 2015 roku również w Polsce. Inżynierowie aplikacyjni zapewniają wsparcie techniczne od początku istnienia projektu, aż do jego zakończenia.
Portfolio AAEON to jednopłytowe komputery do zastosowań wbudowanych (embedded), systemy bezwentylatorowe, panele HMI, tablety przemysłowe, gatewaye IoT i komputery do zastosowań sieciowych
Maciej Tałałaj, Sales Manager AAEON w Polsce: „Komputery przemysłowe firmy AAEON dostarczane są do klientów w Polsce od wielu lat. Z powodzeniem stosowane są w projektach związanych z szeroko pojętym transportem czy klasyczną automatyką przemysłową. Realizujemy również dostawy do producentów maszyn vendingowych (tzw. life automation), systemów POS/KIOSK, reklamy cyfrowej, informacji pasażerskiej czy integratorów aplikacji logistycznych. Od 2015 roku Polska zarządzana jest przez europejski oddział koncernu – wcześniej wszelkie operacje prowadzone były przez siedzibę główną zlokalizowaną w Taipei. Wierzę, że zmienia to diametralnie postrzeganie firmy w oczach klientów. Oczywiście wciąż pozostajemy jednym z największych producentów komputerów do zastosowań przemysłowych na świecie, ale dzięki lokalnym działaniom jesteśmy bliżej potrzeb naszego rynku. Inżynierowie aplikacyjni i menedżerowie produktu, zlokalizowani w biurach w Holandii i w Niemczech, są do pełnej dyspozycji klientów – znacznie upraszcza i przyspiesza to proces doboru rozwiązania odpowiedniego do wymagań projektowych.” Będąc członkiem stowarzyszeń EnOcean Alliance oraz LoRa® Alliance, AAEON proponuje kompletne rozwiązania z zakresu komunikacji bezprzewodowej w aplikacjach IoT. Ważnym krokiem było zawiązane w 2015 roku partnerstwo technologiczne z firmą HMS Networks AB, która jest światowym liderem w dziedzinie komunikacji pomiędzy maszynami pracującymi w różnych standardach interfejsów. Wykorzystując karty rozszerzeń HMS IXXAT, komputery przemysłowe w łatwy sposób porozumiewają się z urządzeniami komunikującymi się poprzez Profinet, EtherCAT czy Modbus. Znacząco zwiększa to elastyczność systemu oraz przyspiesza czas wdrożenia aplikacji. AAEON należy do Intel® Internet of Things Solutions Alliance. Bliska współpraca z firmą Intel owocuje szeroką gamą komputerów przemysłowych bazujących zarówno na niskomocowych procesorach serii Intel® Quark™, Atom™ i Celeron™, jak również na bardzo wydajnych jednostkach Intel® Core™. Oczywiście wszystkie urządzenia wykonane są w technologii bezwentylatorowej. Dzięki temu systemy pracują niezawodnie nawet w agresywnym środowisku, narażającym sprzęt komputerowy na wstrząsy, wibracje czy duże zapylenie. Maciej Tałałaj: „AAEON stawia na budowę ekosystemu partnerów technologicznych, uzupełniających naszą ofertę o wartości dodane, takie jak moduły komunikacji i inne komponenty niezbędne do pracy urządzenia. Rozumiemy też, że sprzęt musi posiadać dodatkowe oprogramowanie. Dzięki współpracy z firmami tworzącymi software do aplikacji IoT, AAEON prezentuje bogate możliwości zarówno od strony hardware’u, jak i systemu operacyjnego czy middleware’u. Naszym dużym atutem jest kompleksowa oferta”.
Aaeon BOXER-6403WT
Przykładem komputera pracującego jako gateway w trudnych warunkach środowiskowych jest BOXER-6403WT - miniaturowa jednostka wyposażona w procesory serii Intel® Celeron®. Bezwentylatorowe urządzenie o wymiarach zewnętrznych 158 x 95 x 29 mm i wadze 1.35 kg, niezawodnie pracuje w temperaturze otoczenia od -30°C aż do +70°C. Kompaktowy system komunikuje sie ze światem zewnętrznym poprzez 2x RS-232/422/485, 4x USB, 1x HDMI, 2x LAN, 4 x DI, 2x DO. Moduł komunikacji bezprzewodowej instalowany jest w pełnowymiarowym złączu mini PCIe. BOXER-6403WT umożliwia instalacje na szynie DIN lub poprzez uchwyt VESA. Komputer obsługuje systemy operacyjne Linux oraz Windows. Wszystkie powyższe cechy sprawiają, ze BOXER-6403WT doskonale sprawdza sie jako lokalny gateway pracujący w środowisku o podwyższonym ryzyku. Najbliższa okazja do publicznego zapoznania się z ofertą gatewayów AAEON do zastosowań w Internecie Rzeczy będzie już 19 października 2016, podczas konferencji organizowanej przez stowarzyszenie IQRF Alliance. Wydarzenie odbędzie się w hotelu Sound Garden w Warszawie. Wstęp jest bezpłatny. Dane kontaktowe: Maciej Tałałaj – Sales Manager AAEON, Polska tel: +48 660 051 390 email: www: www.aaeon.eu
reklama
reklama
April 26 2024 09:38 V22.4.33-2
reklama
reklama