reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 18 września 2008

Komisja Europejska zaakceptowała przejęcie EPCOS przez TDK

Komisja Europejska, na bazie przepisów regulujących dopuszczalność fuzji i przejęć we Wspólnocie Europejskiej, zaaprobowała przejęcie EPCOS, niemieckiego producenta elementów elektronicznych, przez japońską TDK
Po przeprowadzeniu analiz, Komisja stwierdziła, iż planowana transakcja nie wpłynie w istotny sposób na efektywność konkurencji w całej Europejskiej Strefie Ekonomicznej (EEA), ani w żadnej kluczowej części Strefy.

TDK prowadzi swoją działalność w zakresie rozwoju, produkcji i sprzedaży materiałów i komponentów elektronicznych, a także w zakresie mediów służących do rejestracji danych, włączając w to taśmy video, nośniki CD i DVD oraz minidyski. EPCOS z kolei rozwija, produkuje i sprzedaje komponenty elektroniczne, w tym w szczególności elementy pasywne oraz komponenty elektromechaniczne.

Komisja zanalizowała wpływ przejęcia na rynek komponentów pasywnych, na którym działalności obu firm pokrywają się w przypadku kilku segmentów. Elementy pasywne są komponentami wytwarzającymi opór w przepływie prądu elektrycznego i zmieniają paramenty strumienia prądu lub go magazynują. Generalnie, są one stosowane w nieomal wszystkich układach eklektycznych I elektronicznych.

Analiza przeprowadzone przez Komisję wykazała, iż pokrywanie się działalności obu firm w układzie horyzontalnym jest ograniczone oraz że połączona firma wciąż napotykać będzie na silną konkurencję, posiadającą znaczne udziały rynkowe. Komisja stwierdziła również, iż zmiana dostawców komponentów pasywnych dla odbiorców pozostanie realistyczną alternatywą i co więcej, w dalszym ciągu będą oni w stanie stosować politykę dywersyfikacji zakupów komponentów pasywnych, jako iż będą mieli oni dostęp do wielu alternatywnych dostawców.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 13 2017 22:15 V8.9.2-2