reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 21 grudnia 2016

Chip SoC z obsługą Bluetooth 5

Nowy standard Bluetooth ma nieść ze sobą większy zasięg i większą prędkość przesyłania danych. Nowy SoC od Nordic wspierać ma nowy standard. Posiada też wsparcie dla IEEE 802.15.4, co zapewnia mu elastyczność i możliwość komunikacji z innymi sieciami.
Niedawno zaprezentowano nową wersję standardu Bluetooth – 5. Firma Nordic Semiconductor postanowiła szybko zareagować i przedstawiła swój nowy układ typu SoC, który jest w stanie obsługiwać najnowszą wersję standardu komunikacji bezprzewodowej: Bluetooth 5. W stosunku do Bluetooth 4.2 układ ma oferować zasięg 4-krotnie większy i 2-krotnie większą prędkość przesyłania danych (do 2 Mbps).

Układ oznaczony został symbolem nRF52840. Oprócz wsparcia dla Bluetooth 5, układ ma dodatkowo wspierać IEEE 802.15.4. Sercem ma być procesor ARM Cortex M4F, taktowany z częstotliwością 64 MHz (stosowany już wcześniej w nRF52832), wspierany przez dodatkowe jednostki, mające poprawić możliwości obliczeniowe (w tym FPU, DSP).

Nie mogło tu także zabraknąć elementów mających zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa transmisji danych, nie tylko z wykorzystaniem standardu Bluetooth. W strukturę tego komponentu wbudowano także dedykowany silnik szyfrujący CryptoCell-310 (od ARM). Układ oferować ma także możliwości związane z generowaniem i przechowywaniem kluczy i szyfrów.

Dzięki wsparciu IEEE 802.15.4 układ może komunikować się z ZigBee i Thread, co umożliwi zastosowanie tego układu w IoT, smart-home, lub też jako element w bezprzewodowych sensorach różnego typu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2