reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 03 sierpnia 2016

Wzmacniacz audio ze sprzężeniem zwrotnym

Nowy wzmacniacz audio od Toshiby posiada specjalne funkcje, mające dbać o jak najlepszą jakość generowanego dźwięku, jednocześnie troszcząc się o sprawną, bezpieczną pracę głośników.
Firma Toshiba Electronics Europe przedstawiła swój nowy wzmacniacz audio, oznaczony symbolem TCB501HQ. Jest to 4-kanałowy układ audio o mocy sumarycznej 49 W. Przeznaczony jest głównie do zastosowań motoryzacyjnych, choć z pewnością znajdzie swoje miejsce także w innych typach urządzeń.

Układ posiada wbudowane funkcje, mające chronić jego samego, a także głośniki. Znaleźć tu też można funkcje mające zapewniać najwyższą jakość dźwięku. Jedną z takich funkcji jest wbudowany system prądowego sprzężenia zwrotnego. Ma dbać o odpowiedni poziom natężenia dźwięku (prądu) w szerokim zakresie częstotliwości, poprawiając także wrażenia słuchowe, dzięki temu, że sterowanie głośnikami będzie precyzyjniejsze.

Pomaga w tym także nowo opracowany układ detekcji przesunięcia. Dba o poprawne wykrywanie składowej stałej, która może być spowodowana problemami z kondensatorami lub innymi elementami aplikacji, jak podaje producent.

Dostępny ma być w obudowie HZIP25-P-1.00F. W strukturze znajdziemy także szereg zabezpieczeń, a także funkcje wyciszające. Jest też tutaj wbudowany driver i możliwość pracy z napięciem 6 V.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1