reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 26 lutego 2016

Najmniejszy różnicowy czujnik ciśnienia

Nowe cyfrowe czujniki ciśnienia mogą mierzyć przepływ powietrza w obu kierunkach. Z racji swoich gabarytów, nadadzą się do urządzeń przenośnych, z branży medycznej, jak również przemysłowej.
Firma Sensirion przedstawiła swoje nowo opracowane różnicowe czujniki ciśnienia, które ma być najmniejszymi komponentami tego typu na rynku. Oznaczone zostały jako SDP3x. Przeznaczone do zastosowania w sprzęcie medycznym, ale też konsumenckim i przemysłowym.

Komponenty te mają służyć w aplikacjach związanych z pomiarem przepływu powietrza. Z racji swoich gabarytów, mowa tu głównie o zastosowaniu w urządzeniach przenośnych. Wymiary tych czujników to zaledwie 5 na 8 na 5 mm.

Jest to układ cyfrowy. Dane pomiarowe odczytać można za pomocą interfejsu I2C (w przypadku układu SDP31), a także z wykorzystaniem wyjścia analogowego (SDP36). Oba komponenty mierzą przepływ powietrza w obu kierunkach, przy ciśnieniu do 500 Pa. Stworzono je z wykorzystaniem najnowszych technologii CMOS.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 22 2018 12:11 V9.2.0-1