reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Mariusz Szachowski / Dreamstime Przemysł elektroniczny | 15 stycznia 2013

SIPLACE: celem jest pozycja lidera

evertiq.pl rozmawia ze Szczepanem Reiss, wiceprezesem firmy JSD Polska, nowego dystrybutora SIPLACE na rynku polskim.
evertiq: Dodanie do port folio maszyn SIPLACE to dla JSD ważna decyzja. Wielu z naszych czytelników zastanawia się, co dalej z marką Universal?
Szczepan Reiss: Marka Universal pozostaje na rynku, przy czym dystrybucja produktów tej firmy przybiera nieco inną formę. JSD Polska, rozpoczynając współpracę z SIPLACE w zakresie maszyn SMT, zaprzestała jednocześnie oferować maszyny SMT Universal. Maszyny te będą oferowane bezpośrednio przez producenta. W ofercie JSD nadal jednak pozostają produkty Universal, związane z montażem przewlekanym oraz systemami do automatyzacji
produkcji w obszarze montażu finalnego i ręcznego.

evertiq: W ostatnich latach nie odnotowaliśmy wielu instalacji nowych automatów SIPLACE w Polsce. Czy na polskim rynku jest miejsce na te maszyny?
Szczepan Reiss: To prawda, że najnowsze modele maszyn SIPLACE nie były ostatnio instalowane w wielu firmach w Polsce, chociaż udział SIPLACE w rynku jest wciąż bardzo duży za sprawą wcześniejszych instalacji. Jednakże w ostatnim czasie zanotowaliśmy spektakularną instalację u jednego z gigantów międzynarodowych na Pomorzu – było to 19 maszyn zainstalowanych w ciągu ostatnich 2 lat. Najświeższy sukces handlowy to instalacja z listopada 2012 czterech nowych maszyn serii SX w Fideltronik’u.
Sądzimy, że maszyny te mają ugruntowaną, silną pozycję na rynku polskim, a z liczby projektów na obecny rok wnioskujemy, że nie tylko jest miejsce dla tych maszyn, ale i pozycja lidera rynku polskiego jest w naszym zasięgu. Dodatkowym atutem jest obecność SIPLACE na listach preferowanych dostawców u większości korporacji międzynarodowych działających w Polsce.

evertiq: W jakim kierunku będzie ewoluować rynek nowych maszyn P&P w Polsce w perspektywie najbliższych lat? Szczepan Reiss: Naszym zdaniem rynek linii produkcji potokowej tanich produktów (telewizory itp.) nasycił się. Producenci płyt, zwłaszcza EMS, będą szukać stosunkowo szybkich maszyn, ale przede wszystkim zaawansowanych technologicznie, elastycznych i o szerokim zakresie możliwości. Atutem będą też wyrafinowane rozwiązania informatyczne, pozwalające na zarządzanie materiałami, produkcją itd., a także na automatyczną, zamkniętą pętlę kontroli i regulacji procesu produkcyjnego.

evertiq: Gdyby miał Pan określić w trzech krótkich zdaniach: jakie są maszyny SIPLACE?
Szczepan Reiss: Maszyny Siplace są nowoczesne, wydajne i proste w obsłudze. Dzięki trzem typom głowic mogą obsłużyć pełne spektrum komponentów, od 01005 do 200x125 mm, natomiast dzięki unikalnemu systemowi modularności wymiennych belek (gantry), można je dopasować do konkretnych potrzeb w danej chwili. Rożne rozwiązania sprzętowe i informatyczne pozwalają produkować w sposób nieprzerwany z najwyższa jakością.

evertiq: Jaki jest plan rozwoju marki SIPLACE w Polsce?
Szczepan Reiss: Plan promocji marki SIPLACE będzie przebiegał etapowo. Poczynając od publikacji w sieci, między innymi na naszej witrynie, oraz poprzez portale społecznościowe i branżowe, kończąc na szeregu wizyt u klienta czy prezentacji indywidualnych w fabryce SIPLACE w Monachium. Planowane są też seminaria i pokazy; pierwsze seminarium, poświęcone głównie produktom SIPLACE, obędzie się 6-7 marca 2013 w Łodzi. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych, a szczegóły opublikujemy wkrótce.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2