reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Mariusz Szachowski / Dreamstime Przemysł elektroniczny | 15 stycznia 2013

SIPLACE: celem jest pozycja lidera

evertiq.pl rozmawia ze Szczepanem Reiss, wiceprezesem firmy JSD Polska, nowego dystrybutora SIPLACE na rynku polskim.
evertiq: Dodanie do port folio maszyn SIPLACE to dla JSD ważna decyzja. Wielu z naszych czytelników zastanawia się, co dalej z marką Universal?
Szczepan Reiss: Marka Universal pozostaje na rynku, przy czym dystrybucja produktów tej firmy przybiera nieco inną formę. JSD Polska, rozpoczynając współpracę z SIPLACE w zakresie maszyn SMT, zaprzestała jednocześnie oferować maszyny SMT Universal. Maszyny te będą oferowane bezpośrednio przez producenta. W ofercie JSD nadal jednak pozostają produkty Universal, związane z montażem przewlekanym oraz systemami do automatyzacji
produkcji w obszarze montażu finalnego i ręcznego.

evertiq: W ostatnich latach nie odnotowaliśmy wielu instalacji nowych automatów SIPLACE w Polsce. Czy na polskim rynku jest miejsce na te maszyny?
Szczepan Reiss: To prawda, że najnowsze modele maszyn SIPLACE nie były ostatnio instalowane w wielu firmach w Polsce, chociaż udział SIPLACE w rynku jest wciąż bardzo duży za sprawą wcześniejszych instalacji. Jednakże w ostatnim czasie zanotowaliśmy spektakularną instalację u jednego z gigantów międzynarodowych na Pomorzu – było to 19 maszyn zainstalowanych w ciągu ostatnich 2 lat. Najświeższy sukces handlowy to instalacja z listopada 2012 czterech nowych maszyn serii SX w Fideltronik’u.
Sądzimy, że maszyny te mają ugruntowaną, silną pozycję na rynku polskim, a z liczby projektów na obecny rok wnioskujemy, że nie tylko jest miejsce dla tych maszyn, ale i pozycja lidera rynku polskiego jest w naszym zasięgu. Dodatkowym atutem jest obecność SIPLACE na listach preferowanych dostawców u większości korporacji międzynarodowych działających w Polsce.

evertiq: W jakim kierunku będzie ewoluować rynek nowych maszyn P&P w Polsce w perspektywie najbliższych lat? Szczepan Reiss: Naszym zdaniem rynek linii produkcji potokowej tanich produktów (telewizory itp.) nasycił się. Producenci płyt, zwłaszcza EMS, będą szukać stosunkowo szybkich maszyn, ale przede wszystkim zaawansowanych technologicznie, elastycznych i o szerokim zakresie możliwości. Atutem będą też wyrafinowane rozwiązania informatyczne, pozwalające na zarządzanie materiałami, produkcją itd., a także na automatyczną, zamkniętą pętlę kontroli i regulacji procesu produkcyjnego.

evertiq: Gdyby miał Pan określić w trzech krótkich zdaniach: jakie są maszyny SIPLACE?
Szczepan Reiss: Maszyny Siplace są nowoczesne, wydajne i proste w obsłudze. Dzięki trzem typom głowic mogą obsłużyć pełne spektrum komponentów, od 01005 do 200x125 mm, natomiast dzięki unikalnemu systemowi modularności wymiennych belek (gantry), można je dopasować do konkretnych potrzeb w danej chwili. Rożne rozwiązania sprzętowe i informatyczne pozwalają produkować w sposób nieprzerwany z najwyższa jakością.

evertiq: Jaki jest plan rozwoju marki SIPLACE w Polsce?
Szczepan Reiss: Plan promocji marki SIPLACE będzie przebiegał etapowo. Poczynając od publikacji w sieci, między innymi na naszej witrynie, oraz poprzez portale społecznościowe i branżowe, kończąc na szeregu wizyt u klienta czy prezentacji indywidualnych w fabryce SIPLACE w Monachium. Planowane są też seminaria i pokazy; pierwsze seminarium, poświęcone głównie produktom SIPLACE, obędzie się 6-7 marca 2013 w Łodzi. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych, a szczegóły opublikujemy wkrótce.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1