reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© blacksnake-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 listopada 2012

W Kieleckim Parku Technologicznym powstał przedpłatowy system radiowy

Przedpłatowy system radiowy, oferowany przez firmę AMPS, jest doskonałym przykładem współpracy przedsiębiorców i naukowców w ramach projektu "Wiedza i Gospodarka".

Firma AMPS już od około czterech lat dostarcza m.in. przedpłatowe systemy rozliczania mediów. Kilka miesięcy temu firma podpisała umowę z pracownikiem Politechniki Świętokrzyskiej Łukaszem Zawarczyńskim na system zdalnego odczytu ciepłomierzy i wodomierzy oraz opracowanie modelu zdalnego sterowania zaworami odcinającymi dopływ energii i wody. Ulepszenie istniejącego systemu w postaci komunikacji bezprzewodowej może być atrakcyjne dla zarządców nieruchomości oraz mieszkańców bloków socjalnych, komunalnych, a także wynajmujących mieszkania. AMPS zatrudnił naukowca z PŚ na czteromiesięczny staż, jego wynagrodzenie zostało sfinansowane z funduszy unijnych. Tak właśnie działa projekt "Wiedza i Gospodarka", który może przynieść korzyści przedsiębiorcom oraz pracownikom szkół wyższych i instytutów. Jak powiedział nam w rozmowie Leszek Piotrowski, właściciel firmy AMPS, trzeba zachęcić naukowców do pracy nad konkretnymi rozwiązaniami, które mają potencjał rynkowy. AMPS oferuje autorskie urządzenia systemów przedpłatowych. Produkty są sprzedawane także za granicę, głównie do Turcji i Wielkiej Brytanii, ale wykonanie PCB i montaż są zlecane krajowym przedsiębiorcom.
- Jestem za tym, żeby nasze urządzenia były wykonywane w Polsce – powiedział evertiq.pl Leszek Piotrowski.
Leszek Piotrowski podkreśla korzyści wynikające z systemów przedpłatowych - Jedną z głównych zalet jest bardzo prosta obsługa. Klient ma też większą kontrolę nad zużyciem mediów i w rezultacie łatwiej mu oszczędzać. - Dużym plusem jest też zdalne odcinanie mediów, np. wody, po przekroczeniu określonego zużycia. Jest to szczególnie ważne w przypadku niefrasobliwych mieszkańców, którym zdarza się wyjść z domu i zostawić odkręcony kran. A nowo dodana opcja komunikacji radiowej uwalnia od potrzeby kładzenia okablowania w budynkach.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 11 2019 15:09 V14.5.0-2