reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© bahar-bostanci-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 16 listopada 2012

Amica na plusie

Amica opublikowała skonsolidowany raport finansowy za Q3/2012. Po trzech kwartałach firma zanotowała wyższe zyski niż w roku ubiegłym.
Przychody netto za trzy kwartały 2012 r. wyniosły łącznie 1,117 mld PLN w porównaniu do 1,023 mld PLN w analogicznym okresie roku poprzedniego. Zysk netto z działalności operacyjnej wzrósł o prawie 18 mln PLN do 48,3 mln PLN. Skonsolidowany zysk netto wyniósł ok. 30 mln PLN (wzrost o 9 mln PLN rok do roku).

Grupa Amica zanotowała największe przychody ze sprzedaży na terenie Polski, następne są rynki rosyjski i niemiecki. Spółka obecna jest także m.in. w Skandynawii, Czechach, Słowacji i Wielkiej Brytanii. Wzrost przychodów na rynkach zagranicznych nastąpił między innymi dzięki wyższej sprzedaży na rynku wschodnim, w tym głównie w Rosji.

Poprawa zyskowności wynika przede wszystkim ze wzrostu przychodów i wzrostu rentowności. Ten efekt przyniosła podwyżka cen wyrobów i towarów na niektórych rynkach, wzrost sprzedaży na rynki wschodnie, wzrost sprzedaży sprzętu grzejnego oraz obniżenie kosztów wytworzenia produktów – informuje firma w swoim raporcie.

---
Grupa Kapitałowa Amica Wronki S.A. jest producentem i dystrybutorem sprzętu gospodarstwa domowego. Produkcja jest zlokalizowana we Wronkach i obejmuje sprzęt grzejny, do którego zalicza się kuchnie i kuchenki gazowe, elektryczne, elektryczno-gazowe wolnostojące i do zabudowy w meble kuchenne. Działalność handlowa obejmuje w przeważającej części segment chłodniczy, pralniczy oraz segment tzw. małego sprzętu AGD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2