reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 22 września 2008

Wistron może przejąć fabryki Dell

Tajwański dostawca EMS może stać się nabywcą fabryk Dell. Jak donosiliśmy wcześniej, Dell planuje sprzedać swoje zakłady produkcyjne w ramach projektu obniżki kosztów
Wistron jest jednym z najbardziej zdywersyfikowanych producentów laptopów; jego portfolio produktów obejmuje telefony komórkowe, LCD TV oraz serwery. Wymienione produkty przyniosą firmie około 30% przychodów w bieżącym roku.

Serwis CENS informuje, iż zdaniem obserwatorów rynku, produkcja Wistron jest w szczególności skoncentrowana na rynku konsumenckim. To z kolei leży u podstaw optymistycznego spojrzenia firmy na wielkość dostaw laptopów w tym roku – firma szacuje 20% wzrost. W całym roku 2008 Wistron planuje sprzedać 21 milionów sztuk laptopów. Prezes Simon Lin stwierdził, iż mimo spowolnienia gospodarczego, prognoza ta nie będzie korygowana. W sierpniu firma dostarczyła 1.7 miliona sztuk laptopów i planuje dostawę 2 milionów na wrzesień. Lin spodziewa się kontynuacji wzrostu sprzedaży aż do listopada 2008.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2