reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© stevanovicigor-dreamstime.com_money Przemysł elektroniczny | 30 października 2012

Samsung zarobił niemal 6 mld USD w 3Q2012

Samsung ogłosił wyniki finansowe za okres od lipca do września. Koreańska fiesta trwa.

Światowy gigant w produkcji elektroniki poinformował, że w trzecim kwartale 2012r. firma odnotowała skonsolidowane przychody w wysokości 52,18 bln KRW (koreańskich wonów) czyli około 47,5 mld USD, co oznacza 26% wzrost rok do roku. W trzecim kwartale skonsolidowany zysk operacyjny osiągnął rekordową wysokość 8,12 bln KRW (ok. 7,4 mld USD), co przekłada się na 91% wzrost rok do roku. Skonsolidowany zysk netto za ten okres wyniósł 6,56 bln KRW (ok. 6 mld USD). Jak podała w swoim komunikacje firma, dobre wyniki Samsunga są przede wszystkim zasługą zwiększonej sprzedaży telefonów komórkowych i większego popytu na panele ekranowe. W tym kwartale dział Mobile Communications odnotował przychody w wysokości 26,25 bln KRW (prawie 24 mld USD), co stanowi ponad połowę łącznych przychodów firmy. Jeśli chodzi o segment paneli ekranowych, do wzrostu rentowności przyczyniły się zwiększone dostawy paneli Organic Light-Emitting Diode (OLED) i Liquid Crystal Display (LCD) używanych w tabletach i smartfonach, a także w telewizorach.
- Środowisko biznesowe nadal było trudne z powodu niepewnej sytuacji gospodarczej. Pomimo to po raz kolejny odnotowaliśmy rekordowy kwartalny zysk - powiedział Robert Yi, starszy wiceprezes i dyrektor ds. relacji z inwestorami.
Yi dodał, że oczekuje nasilenia konkurencji rynkowej, ale Samsung zrobi, co w jego mocy, aby utrzymać dynamikę sprzedaży w czwartym kwartale poprzez realizację zaplanowanych strategii. Samsung liczy też na przedświąteczną gorączkę zakupów. W trzecim kwartale 2012r. Samsung sprzedał 56,3 mln smartfonów czyli dwukrotnie więcej niż Apple, który sprzedał 26,9 mln iPhone'ów. --- Samsung Electronics jest światowym liderem w produkcji półprzewodników, sprzętu telekomunikacyjnego, cyfrowych nośników informacji oraz rozwiązań integrujących technologie cyfrowe. W roku 2011 sprzedaż spółki holdingowej osiągnęła wartość 143,1 miliarda USD. Firma zatrudnia około 206 000 pracowników w 197 oddziałach w 72 krajach. W tym roku firma znalazła się w pierwszej dziesiątce najważniejszych globalnych marek w raporcie Top 10 Best Global Brands firmy consultingowej Interbrand. W ubiegłym roku Samsung był na 17. miejscu.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 11 2019 15:09 V14.5.0-1