reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kornwa dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 października 2012

Największy kolektor słoneczny z foliami 3M

3M, światowy gigant od innowacji, wraz z firmą Gossamer Space Frames stworzyli największy kolektor słoneczny na świecie. Nowy LAT73 jest jednym z najbardziej opłacalnych kolektorów na rynku – obniża koszty zużycia energii aż do 25%.

Energia promieniowania słonecznego jest największym i najbezpieczniejszym źródłem energii odnawialnej. Do konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło służą kolektory słoneczne. Największy na świecie kolektor jest dziełem współpracy dwóch amerykańskich firm – 3M i Gossamer Space Frames. Panele odbijające nowego kolektora LAT73 skupiają promienie słoneczne w celu wyprodukowania ciepła, które przetwarza wodę w parę wodną. Ta natomiast napędzając turbiny, generuje energię elektryczną. Do budowy paneli wykorzystano folie 3M™ Solar Mirror Film 1100, która zapewnia doskonałe parametry optyczne i nie obciąża urządzenia.
- Partnerstwo z firmą Gossamer to klasyczny przykład efektywnej współpracy, która prowadzi do innowacyjnych rozwiązań. Naszym wspólnym celem jest promowanie wśród innych firm proekologicznych technologii, które redukując koszty przynoszą realny zysk – powiedział Dan Chen, manager ds. rozwoju w Dziale Energii Odnawialnej 3M.
Praca nad kolektorem LAT73 to tylko jedno z wielu proekologicznych działań 3M. Wizerunek firmy ekoświadomej tworzony jest według wdrożonego w 1975 roku programu 3P: Pollution Prevention Pays zakładającego, że Zapobieganie Zanieczyszczeniom się Opłaca. Od tego czasu firma zrealizowała blisko 700 projektów, których celem była redukcja zużycia energii przez zakłady 3M. Starania firmy zostały wielokrotnie docenione, m. in. nagrodą „Energy Star Sustained Excellence”, przyznawaną przez Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (EPA) oraz Depratment Energii (DOE) – w roku 2012 była to aż 8 nagroda z rzędu.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 11 2019 15:09 V14.5.0-2