reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Grzegorz Wolczyk / Dreamstime Przemysł elektroniczny | 25 czerwca 2012

Instalacja DIMA w Poznaniu

Poznański dostawca usług montażu kontraktowego, Securus, zainwestował w automat P&P holenderskiej firmy DIMA.

Securus wybrał model DIMA ATOZ PP050, przeznaczony do małoseryjnej produkcji. Jest to automat jednogłowicowy, wyposażony w pozycjonowanie wizyjne, a jego realna wydajność to około 3.000 c.p.h. Marek Pyżalski, właściciel firmy, opowiada o kluczowych cechach automatu, które wpłynęły na wybór tego właśnie modelu: ‘Większość automatów przeznaczonych do produkcji małoseryjnej jest podobna pod względem wydajności, ilości podajników czy dokładności montażu. Kluczowym parametrem, który zadecydował o wyborze tego modelu, jest szybkość przezbrajania, szczególnie ważna w przypadku naszej specjalizacji, jaką jest produkcja małoseryjna. W szczególności mam na myśli szybkość przezbrojenia podajnika. W przeciwieństwie do rozwiązań, w których podajniki grupowane są np. po osiem w module, w przypadku ATOZ stosowane są podajniki pojedyncze, których przezbrojenie nastręcza mniej kłopotów niż przezbrojenie modułu. Dzięki systemowi inteligentnych feeder’ów można zmieniać jego miejsce nawet podczas pracy maszyny, która natychmiast rozpoznaje jego nowe położenie. Ciekawie też rozwiązano problem zwijania folii zabezpieczającej elementy na taśmie, której nie trzeba nawijać na rolkę zwijającą. ’
© DIMA Firma Securus powstała 27 lat temu, początkowo zajmowała się produkcją własnych urządzeń alarmowych, natomiast później rozwinęła się jako dostawca usług montażu elektronicznego.
Firma Securus powstała 27 lat temu, początkowo zajmowała się produkcją własnych urządzeń alarmowych, natomiast później rozwinęła się jako dostawca usług montażu elektronicznego. To niewielka firma, zatrudniająca na stałe cztery osoby, wyspecjalizowana w obsłudze mniejszych producentów elektroniki: ‘W naszym przypadku kolejnym istotnym kryterium wyboru automatu DIMA ATOZ są jego fizyczne wymiary, umożliwiające jego wniesienie nawet przez standardowe, 90-centymentrowe drzwi. To dość ważne dla małych firm, które mieszczą się często w niewielkich siedzibach i wstawienie maszyny o wymiarach 1.5 na 1.5 metra i wadze powyżej tony to często problem nie do przeskoczenia’ kontynuuje Marek Pyżalski. DIMA ATOZ wzbogaci park produkcyjny Securus, oparty do tej pory na automatach P&P Zevatech i Mechatroniki. Dzięki inwestycji zwiększą się nie tylko zdolności produkcyjne firmy, lecz także elastyczność produkcji. Jest to też pierwszy automat w Securus wyposażony w centrowanie wizyjne, umożliwiające kładzenie nawet najmniejszych komponentów.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 12 2019 07:31 V14.7.10-2