reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alterfalter-dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Polska w czołówce Intel Business Challenge

Spośród 100 projektów, zakwalifikowanych do drugiej rundy europejskiego konkursu biznesplanów z zakresu nowych technologii - Intel Business Challenge, najwięcej jest zgłoszeń z Polski, Włoch i Izraela. Trzy z nich wystąpią na światowej edycji konkursu.

Najwięcej biznesplanów, w europejskiej rundzie konkursu, napłynęło z Polski, Włoch i Izraela Większość zgłoszeń dotyczyło oprogramowania i rozwiązań IT, aplikacji mobilnych i sprzętu bezprzewodowego. Wśród kryteriów przyjmowania prac wymieniono przede wszystkim innowacyjność w obszarach takich jak elektronika konsumencka, bio- i nanotechnologia, oprogramowanie, aplikacje mobilne, elektronika, robotyka, energia i jej wytwarzanie czy technologie półprzewodnikowe.
- Polscy młodzi przedsiębiorcy są coraz lepiej przygotowani do sprzedaży swoich pomysłów potencjalnym inwestorom. Wiedzą jak przygotować biznesplan, uwypuklić swoje zalety na tle konkurencji i realnie oszacować potencjalne szanse biznesowe projektu - mówi Juliusz Kornaszewski z firmy Intel, organizatora konkursu. Dodaje, że firmy z Polski przyciąga również większa popularność konkursu spowodowana sukcesem polskiego projektu w zeszłym roku.
Pierwszych 20 najlepszych twórców biznesplanów startujących w europejskiej rundzie zaproszonych zostanie do trzeciego etapu konkursu. Podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie (24-26 września 2012 r.) wyłonione zostaną trzy zwycięskie zespoły. Każdy z nich otrzyma nagrodę finansową z łącznej puli 50 tys. USD oraz możliwość wystartowania na światowych finałach konkursu w listopadzie 2012 r. w Krzemowej Dolinie w Berkeley (USA). Intel Global Challenge to światowy konkurs skierowany do młodych przedsiębiorców przy współudziale Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley. Zgłosić się do niego mogli studenci, doktoranci lub absolwenci szkół wyższych, w wieku od 18 do 34 lat. W zeszłorocznej edycji konkursu do finałów imprezy w Stanach Zjednoczonych zakwalifikowali się przedsiębiorcy z Polski. Projekt NeurOn, przedstawiony przez firmę ARound, założoną przez absolwentów i pracowników Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej, zdobył drugie miejsce w europejskich finałach. Projekt łączył ze sobą technologie elektroencefalografii (EEG) i rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality). Źródło: PAP

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama