reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 17 września 2008

SanDisk odrzucił ofertę Samsunga

Samsung stara się o przejęcie SanDisk, amerykańskiego producenta pamięci. Jak to tej pory, bezskutecznie.
Serwis Reuters poinformował, iż SanDisk odrzucił ofertę Samsunga o wartości 5.9 miliarda USD. CEO Samsunga, Yoon-Woo Lee, nie krył rozczarowania odrzuceniem oferty stwierdzając, iż SanDisk trzyma się nierealistycznych oczekiwań, odbiegających od wartości firmy w scenariuszu stand-alone. Analityk Prudential I&S, Park Hyun, ocenia, iż teraz Samsung może obrać nieco inną strategię: ‘Biorąc pod uwagę, iż akcje SanDisk straciły tak wiele w ciągu ubiegłego roku, a sam rynek pamięci NAND odczuwa lekkie załamanie, które jak się wydaje potrwa jeszcze chwilę, z pewnością znajdą się jacyś inwestorzy instytucjonalni, którzy zechcą sprzedać swe akcje Samsungowi i wyjść z inwestycji. Bardzo prawdopodobne, iż Samsung dokonał już z nimi pewnych ustaleń, jeszcze przed złożeniem oferty. Samsung może uzyskać w ten sposób 20-30% akcji i dalej próbować zwiększać swój udział’.
Zakup SanDisk dałby Samsung dostęp do zaawansowanych technologii i lepszą pozycję rynkową w porównaniu do mniejszego gracza, Toshiby. Co więcej, Samsung płaci rocznie SanDisk ponad 350 milionów USD rocznie za używanie ich opatentowanej technologii. Samsung nie tylko mógłby pozbyć się tych kosztów, lecz również uzyskałby kontrolę nad całym sektorem.

Mniejsi producenci, Toshiba (nr 2 w światowym rankingu) oraz Hynix Semiconductor Inc (nr 3) nie komentują na razie odrzucenia oferty Samsunga. Niemniej jednak wczoraj Reuters zamieścił wypowiedź przedstawiciela Toshiby, iż firma ta jest otwarta na związki z SanDisk, lecz żadne konkretne rozmowy nie zostały jeszcze podjęte.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 17 2019 14:20 V11.11.0-1