reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© WATT (for illustration purposes only) Przemysł elektroniczny | 10 kwietnia 2012

Rynek solarów w Polsce jest wart 500 mln PLN

Obroty na rynku kolektorów słonecznych w Polsce w 2011 r. wyniosły ponad 500 mln PLN – wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Energetyki Odnawialnej.
Ubiegłoroczny wynik jest rekordowy, a Polska – pod względem tempa wzrostu zajmuje pierwsze miejsce w Unii Europejskiej. W rankingu sprzedaży uplasowaliśmy się na miejscu 6-7, podaje portal wnp.pl powołując się na raport IEO.

Niewiarygodne jest to, że sprzedaż solarów wzrosła aż o 70% i wyniosła na koniec 2011 r. 248 tys. m2.

- Oprócz producentów kolektorów słonecznych, coraz ważniejsze ogniwo w łańcuchu wartości stanowią instalatorzy systemów solarnych. W Polsce funkcjonuje ponad 2 tys. małych kilkuosobowych firm. Obecny projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii będzie regulował działanie instalatorów OZE, każdy z instalatorów będzie podlegał obowiązkowemu szkoleniu i certyfikacji, dopuszczającej do wykonywania zawodu- wyjaśnia IEO.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-1