reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Wikipedia Przemysł elektroniczny | 06 kwietnia 2012

Jabil zwolni kolejne 350 osób?!

Sytuacja w Jabil Circuit Poland w Kwidzynie staje się dramatyczna. Zwolnienie 600 pracowników agencji tymczasowej to nie koniec kłopotów. Pracę w najbliższym czasie może stracić kolejnych 350 osób, ale tym razem bezpośrednio zatrudnianych przez firmę, podaje Dziennik Bałtycki.
- Teraz możemy już mówić o zwolnieniach grupowych. Dostaliśmy już informację o tych zwolnieniach - potwierdza Grażyna Orkwiszewska, szefowa Solidarności w kwidzyńskim Jabilu.

Wiemy już, że związkowcy nie zgadzają się na obniżkę płac, proponowaną przez zarząd Jabila (stanowisko „Solidarności” przedstawialiśmy kilka dni temu – przyp. red.).

- Ten temat jest już całkowicie zamknięty. Nie zgadzamy się na mniejsze pensje dla pracowników, a pracodawca bez naszej zgody nie może tego zrobić - przyznaje Orkwiszewska.

Kontrargumentem zarządu w tej sprawie ma być szukanie oszczędności. Jak podaje Dziennik Bałtycki w kwidzyńskim Jabilu nadal trwa spór zbiorowy. W środę w negocjacjach pomiędzy stronami ma pomóc mediator.

Jerzy Bartnicki, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kwidzynie z nadzieją liczy na pozyskanie przez firmę kontraktu, który pomógłby na utrzymanie etatów. Niestety sytuacja na rynku solarów nie wygląda dobrze, a wielu czołowych producentów znalazło się teraz w potrzasku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2