reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tom_schmucker-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 kwietnia 2012

Komisja Europejska zbadania uczciwość Motoroli

Komisja Europejska wszczęła dwa antymonopolowe postępowania przeciwko Motorola Mobility Inc i oceni, czy firma dopuściła się złamania unijnych przepisów.
Po otrzymaniu skarg od Apple i Microsoftu, Komisja postanowiła zbadać, czy Motorola nie dopuściła się nielegalnych działań, poprzez wykorzystanie swoich praw do technologii uznanych za branżowe standardy w sposób niezgodny z przepisami antymonopolowymi. Dochodzenie obejmie m.in. warunki licencjonowania technologii 3G oraz standardu H.264.

Zgodnie z obowiązującym prawem unijnym, producenci są zobowiązani do umożliwienia korzystania z kluczowych technologii innym producentom, w sposób "sprawiedliwy, rozsądny i niedyskryminujący". Takie standardy mają napędzać konkurencję i rozwój całego rynku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2