reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SACOM Przemysł elektroniczny | 09 czerwca 2011

Jakimi prawami rządzi się Foxconn?

Na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy, Terry Guo, prezes Foxconnu, twierdził, że firma stara się poradzić sobie z tragedią samobójstw i złymi warunkami pracy w firmie. Ponadto powiedział, że pracownicy byli zadowoleni z warunków pracy w nowych zakładach po zakończeniu projektu przeniesienia.

SACOM, organizacja pracy z Hongkongu jednak jest innego zdania. Grupa pokazała krótki film na temat warunków pracy w zakładzie w Chengdu, gdzie produkowane są iPady dla Apple - ”Truth of the Apple iPad Behind Foxconn’s Lies” Materiał był przygotowywany w marcu i kwietniu 2011 r. podczas dochodzeń, jakie przeprowadzała organizacja SACOM w Chengdu - miejscu produkcji, niedawno dotkniętym wybuchem w dziale polerowania. Udokumentowano nadużycia praw pracowniczych w zakładach Foxconnu w Chengdu, w tym wprowadzającą w błąd reklamę, niebezpieczne środowisko pracy, niedostateczne działania w zakresie bezpieczeństwa pracy, nadmierną i przymusową pracę w godzinach nadliczbowych. Ponadto, wykryto problem przymusowej eksmisji rolników ze względu na inwestycje Foxconnu. Produkcja Foxconnu w Chengdu ukierunkowana na Apple "Apple ma obowiązek zapewnić godziwe warunki pracy u swojego dostawcy. Niestety, Apple przyzwala na łamanie praw pracowniczych w Foxconnie. Apple i Foxconn utrzymują, że dbają o pracowników i środowisko pracy zgodnie z przepisami, pomimo ustaleń organizacji pozarządowych i mediów dotyczących łamania praw człowieka w zakładach tajwańskiego dostawcy", apeluje organizacja SACOM.
© SACOM / Wszystkie zdjęcia posiadają funkcję ZOOM Pracownicy liczą na pomoc Apple Organizacja i sami pracownicy mają nadzieję, że Apple wykorzysta swoją moc do zbadania warunków pracy pracowników w zakładach swojego dostawcy.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 23 2020 16:22 V15.4.2-1