reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TPV Przemysł elektroniczny | 30 maja 2011

Zwolniono 35 osób z TPV w Biskupicach Podgórnych

Dramatyczna sytuacja spotkała niedawno pracowników firmy TPV produkującej telewizory w Biskupicach Podgórnych, podaje serwis kontakt24.tvn.pl. 35 osób zostało zwolnionych za to, że odmówiło pracy po godzinach.
Część z nich zwolniono dyscyplinarnie, część za porozumieniem stron. Pracowali od 7:00 do 15:00 z jedną przerwą trwającą 20 minut. Po 8 godzinach pracy kierownik zmiany oznajmił, że mają pracować dodatkowe 2 godziny bez odpoczynku.

- Pytaliśmy, kiedy będzie przerwa, a on na to, że już mamy przerwę, jak z nami rozmawia – mówi Pani Mariola  mieszkanka Jaroszowa.
 
Pracownicy zbuntowali się i odeszli ze swoich stanowisk pracy. Cała sytuacja miała miejsce tuz przed Świętami Wielkanocnymi. Wszystkie 35 osób dostało wypowiedzenia.

- Ci, którzy byli zatrudnieni przez agencję pracy – odeszli za porozumieniem stron, a ludzi z TPV zwolniono dyscyplinarnie – wyjaśnia Pani Grażyna  z Legnicy.
 
Pracownicy gorzowskiego TPV nie po raz pierwszy narzekają na warunki pracy panujące w zakładzie.

- To jest prawdziwy obóz pracy – twierdzi Pani  Irena  z Sieniawki. Mobbing jest tam cały czas, nie wolno się odzywać – mówi Pani  Helena  z Legnicy.

Jak informuje serwis kontakt24.tvn.pl niektórzy z pracowników TPV posiadają opinie lekarskie, w których jest opisany zły stan zdrowia, spowodowany przez kierownictwo TPV.

Kierownictwo firmy TPV w Biskupicach Podgórnych  odpiera zarzuty i liczy straty wywołane wstrzymaniem części produkcji.

- Pracodawca ma prawo zlecić nadgodziny, a pracownik musi je wykonać – mówi Halina Dąbrowska, kierownik Działu Zasobów Ludzkich w TPV.

Źródło: kontakt24.tvn.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2