reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Lumel Przemysł elektroniczny | 27 maja 2011

Lumel sprzedany hinduskiemu Rishabh Instruments

Podpisano umowę sprzedaży akcji spółki Lubuskie Zakłady Aparatów Elektrycznych „Lumel” S.A. z siedzibą w Zielonej Górze firmie Rishabh Instruments Private Limited z siedzibą w Nashik (Indie).
Jeszcze w połowie kwietnia ważyły się losy Lumelu. Nie wiadomo było, czy zielonogórską firmę przejmie hinduski Rishabh, czy też zakład kupi miasto Zielona Góra. Prezydent, za pozwoleniem radnych miasta prowadził w tej sprawie negocjacje ze Skarbem Państwa. Przeciwko prywatyzacji Lumelu opowiadał się także poseł PiS, Jerzy Materna, który zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu przestępstwa przy procesie prywatyzacyjnym Lubuskich Zakładów Aparatów Elektronicznych Lumel S.A. w Zielonej Górze. Wskazywał on m.in.: na nieprawidłowy – jego zdaniem – sposób przeprowadzenia wyceny spółki. Zarzut oddalono kilka dni temu.

25 maja 2011 r. Minister Skarbu Państwa podpisał z Rishabh Instruments Private Limited z siedzibą w Nashik (Indie), umowę sprzedaży pakietu 85% akcji w spółce Lubuskie Zakłady Aparatów Elektrycznych „Lumel” S.A. z siedzibą w Zielonej Górze.

Umowa zawiera między innymi zapisy dotyczące inwestycji gwarantowanych w spółce Lubuskie Zakłady Aparatów Elektrycznych „Lumel” S.A. oraz zapis umożliwiający wejście miasta Zielona Góra w skład akcjonariatu Spółki.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1