reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Przemysł elektroniczny | 27 maja 2011

Wiosenne seminarium Scanditron

25 maja można było posłuchać w Łodzi o wpływie czystości PCB na ilość błędów montażu, najnowszych osiągnięciach w dziedzinie nadruku pasty czy nowych stopach lutowniczych.
Seminarium odbyło się 25 maja w Łodzi, gromadząc 45 uczestników z kilkunastu czołowych firm elektronicznych.

W szczególności uwagę zwrócił pierwszy z wykładowców, Kevin Scott z Teknek. Czyszczenie płytek PCB przed procesem nadruku to w Polsce zupełnie nowa idea. Jednak, według szacunków Teknek, wprowadzenie tego nowego etapu do procesu montażu SMT redukuje ilość błędów montażu o 30%. Teknek prezentował na żywo urządzenie dostosowane do potrzeb produkcji seryjnej.

Zawsze interesujące jest posłuchać o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie nadruku pasty. Ferenc Csizmazia z DEK’a promował najnowszy model tej firmy, wyposażony w takie innowacje jak wibracyjne rakle czy wbudowany dyspenser kleju, jak również prezentował technologię NanoProtek, ułatwiającą utrzymanie w czystości szablonów.

Thomas Stenzel prezentował tajniki unikalnej technologii SmartHeat, opatentowanego rozwiązania OK International (marki Metcal i OKI), umożliwiającego precyzyjny i stabilny transfer mocy w procesie lutowania ręcznego. Andrew Clarke z AIM, kanadyjskiego producenta spoiw i past lutowniczych, zaprezentował rozwiązania swojej firmy, ułatwiające uniknięcie błedów Head-In-Pillow oraz voids.

Pozostałymi prelegentami byli Vit Duchacek z czeskiej firmy DCT (urządzenia i chemia do mycia PCB) oraz Erez Cohen z izraelskiej Electron Csillag (system inspekcji ExtraEye).

© Evertiq
Andrew Clarke podczas swojej prezentacji najnowszych osiągnięć AIM

© Evertiq
Maszyna do czyszczenia PCB przed procesem nadruku. Dla wielu coś nowego, warte uwagi.

© Evertiq
Wnętrze najnowszego DEK'a, wyposażone w wibrujące rakle, ułatwiające przepchnięcie pasty w najmniejszych aperturach.

Jak zwykle przy okazji spotkań organizowanych przez Scanditron, najlepsza ze wszystkiego była atmosfera panująca podczas seminarium.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2