reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Lumel Przemysł elektroniczny | 25 maja 2011

Nie będzie śledztwa w sprawie prywatyzacji Lumelu

Nie będzie śledztwa w sprawie ewentualnych nieprawidłowości przy prywatyzacji Lumelu. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie, informuje Radio Zachód.
Niedawno informowaliśmy o złożeniu przez posła PiS, Jerzego Materny zawiadomienia o podejrzeniu przestępstwa przy procesie prywatyzacyjnym Lubuskich Zakładów Aparatów Elektronicznych Lumel S.A. w Zielonej Górze. Wskazywał on m.in.: na nieprawidłowy – jego zdaniem – sposób przeprowadzenia wyceny spółki.

Po zapoznaniu się z aktami postępowania sprawdzającego prokuratura postanowiła jednak odmówić wszczęcia śledztwa w tej sprawie. Jak podkreśla w rozmowie z Radiem Zachód, Grzegorz Szklarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, podejrzenia posła Materny nie znalazły potwierdzenia dowodowego:

- Nie potwierdzono by wycena spółki była nieprawidłowa, bądź zaniżona. Wbrew tezom zawiadomienia, wycena Lumelu była wykonana trzema metodami i była aktualizowana w latach 2010-2011. Po wtóre, nie potwierdzono by przedsiębiorstwo hinduskie, które ma zamiar kupić Lumel było zainteresowane jedynie przejęciem produktów oraz know-how Lumelu – tłumaczył decyzję o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie prywatyzacji zielonogórskiej firmy, Grzegorz Szklarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Decyzja prokuratury nie jest prawomocna i można się od niej odwołać. Poseł Jerzy Materna nie wie jeszcze, jakie będzie jego dalsze stanowisko w tej sprawie.

Zrobiłem już w tej sprawie wszystko to, co mogłem – stwierdził poseł PiS w rozmowie z Radiem Zachód:

Przypomnijmy, że hinduską firmą wspomnianą w tekście, która jest zainteresowana kupnem Lumelu jest Rishabh Instruments.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1