reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 25 maja 2011

Huawei pozywa ZTE o naruszenie patentów

Chiński producent elektroniki, Huawei, pozwał konkurencyjną firmę ZTE za naruszenie patentów. Wnioski zostały złożone w sądach w Niemczech, Francji i na Węgrzech.
Huawei twierdzi, że ZTE narusza szereg jego patentów związanych z transmisją danych oraz technologią LTE. Dodatkowo chiński producent uważa, że ZTE nielegalnie wykorzystuje jego znaki handlowe.

Władze Huawei informują, że wysłali stosowne pismo do ZTE z prośbą o zaprzestanie nielegalnych praktyk. Wszystkie próby porozumienia bezpośrednio z konkurentem nie przyniosły rezultatów i sprawa trafiła do sądów w Niemczech, Francji i na Węgrzech.

ZTE zaprzecza jakoby nielegalnie wykorzystywało patenty i znaki handlowe Huawei. Dodaje, że zawsze jest chętne do negocjacji w sprawie spornych kwestii.
 
Źródło: Mobile Business Briefing/Telepolis

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1