reklama
reklama
reklama
reklama
© Sony Przemysł elektroniczny | 24 maja 2011

Strata Sony w 2011 sięgnie 3.14 mld USD

Dla firmy Sony był to najtrudniejszy rok w historii. Jeszcze przed katastrofą w Japonii i cyberatakiem na Playstation Network, koncern zakładał wygenerowanie zysku na poziomie 855 mln USD. Rzeczywistość kształtuje się dużo bardziej pesymistycznie.
Początkowo przewidywany zysk netto w wysokości 855 mln USD, zamienia się teraz w znacznie większą stratę - 3.14 mld USD. Sony uważa, że to głównie efekt zamkniętych fabryk na terenach objętych trzęsieniami ziemi, a także kosztów jakie firma poniosła przez ataki na Playstation Network. Analitycy dokładają do tego efekt znacznego spadku wiarygodności marki Sony na rynku.

Z wstępnych wyliczeń Sony wynika, że japoński kataklizm kosztował firmę 270 mln USD, natomiast cyberatak na PSN - około 172 mln USD. Te koszty mogą jednak znacznie wzrosnąć do końca tego roku.

Źródło: chip.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1