reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 30 grudnia 2008

PartnerTech sprzedaje oddział w Wielkiej Brytanii

Szwedzki PartnerTech podpisał umowę o sprzedaży swojego zakładu w Poole w Wielkiej Brytanii. Niedawno PartnerTech sprzedał również swój zakład w Gdyni.
Zakład w Poole, specjalizujący się w montażu elektronicznym i obsłudze lokalnych klientów, przynosił grupie około 3% przychodu. Przyczyną sprzedaży jest nie tylko fakt generowania przez zakład straty, lecz także brak strategicznego znaczenia dla Grupy PartnerTech. Sprzedaż jest więc zgodna ze strategią PartnerTech uproszczenia struktury biznesu, a w efekcie uczynienia jej bardziej efektywną kosztowo.

Stroną kupującą jest dotychczasowy management firmy. Umowa czeka też na zatwierdzenie Walnego Zgromadzenia, które ma mieć miejsce jeszcze w styczniu 2009.
Transakcja, której sfinalizowanie spodziewane jest w I kwartale 2009, nie będzie miała znaczącego wpływu na przychody czy wyniki finansowe PartnerTech.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-2