reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Landis+Gyr Przemysł elektroniczny | 20 maja 2011

To już pewne: Toshiba przejmuje Landis+Gyr

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Toshiba Corporation jest bliska podpisania umowy na zakup Landis+Gyr, szwajcarskiego producenta elektroniki pomiarowej. Wartość umowy szacowano na 2 mld USD. Oficjalnie wiadomo już, że koszt całkowity transakcji wynosi 2.3 mld USD w gotówce.
Toshiba będzie utrzymać swoją silną pozycję i wzmocnić markę Landis+Gyr na całym świecie. Jak poinformował koncern w związku z tą transakcją firma nie ma planów redukcji zatrudnienia, ani restrukturyzacji.

Na dzień dzisiejszy dyrektorem generalnym Landis+Gyr pozostaje Andreas Umbach. Cameron O'Reilly będzie pełnił funkcję dyrektora wykonawczego aż do zamknięcia transakcji, po której oczekuje się, że będzie on wspierał Toshibę w dalszym rozwoju przejętej działalności.

Landis+Gyr, z siedzibą w Zug, zatrudnia 5000 osób i w ubiegłym roku wygenerowało sprzedaż na poziomie około 1,5 mld USD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2