reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apple Przemysł elektroniczny | 20 maja 2011

Toshiba zajmie się produkcją wyświetlaczy dla Apple?

Toshiba zamierza wydać około 100 mld jenów (1,19 mld USD) na budowę fabryki, w której mają być produkowane małe panele LCD, a dokładniej panele Retina. Wszystko wskazuje na to, że będzie to główny punkt zaopatrzeniowy dla amerykańskiego koncernu Apple.
Nowa fabryka wybudowana zostanie do końca tego roku w prefekturze Ishikawa w Japonii. Zakład zajmie się masową produkcją polisilikonowych wyświetlaczy LCD, które pozwalają na osiągnięcie stosunkowo dużych rozdzielczości, przy jednoczesnym zachowaniu niewielkich rozmiarów. Produkcja ma sięgnąć 8.550.000 sztuk wyświetlaczy w skali miesiąca. W kapitał zakładowy ma zainwestować również gigant z Cupertino.

Wyświetlacze oferowane przez Toshibę mają znaleźć się nie tylko w urządzeniach Apple, ale również w telefonach komórkowych innych producentów oraz w różnego rodzaju urządzeniach mobilnych.

Źródło: 9to5mac/gsmManiak

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1