reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TCL Przemysł elektroniczny | 20 maja 2011

TCL z Żyrardowa zwalnia pracowników

Jak wynika z rozmów przeprowadzonych w PUP większość zarejestrowanych w Urzędzie Pracy pracowało w żyrardowskim TCL, zakładzie produkcyjnym mieszczącym się w dawnych budynkach Thomsona. Dlaczego zakład woli zatrudniać przez firmę zewnętrzną?
- Około ośmiorga osób u nas zarejestrowanych, bezpośrednio zatrudniał TCL – powiedział redakcji „Tydzień Żyrardowa” Jan Maciejski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Żyrardowie.

Od początku tego roku w PUP zarejestrowało się około 60-80 osób, które faktycznie zatrudnione były w TCL, choć oficjalnie ich pracodawcą była agencja pracy tymczasowej. System wypracowany przez TCL wydaje się być niekorzystny dla pracowników. Umowy mogą lecz nie muszą być przedłużane. Dotyczy to także pracowników z długim stażem pracy.

- Z nowym rokiem po 10 latach nienagannej pracy podziękowano mi i innym za współpracę. W marcu innym też się umowy kończą i w lipcu w sumie gdzieś ze sto osób poleci. Po co wiązać się ze stałymi pracownikami jak można ludźmi przebierać przez firmę zewnętrzną. – pisał 27 stycznia br. „anonim” na forum internetowym gowork.pl. To tylko jedna z wielu negatywnych opinii na temat TCL, a szczególnie na temat traktowania pracowników, zauważa „Tydzień Żyrardowa”.

Fala zwolnień w tej firmie, a tym samym fala rejestracji w Urzędzie Pracy, tak naprawdę dopiero się zaczęła.

- W tej chwili jestem w trakcie trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia – mówi długoletni pracownik TCL, który chce pozostać anonimowy. – W podobnej sytuacji jest wielu moich kolegów. Jeśli w trakcie trwania wypowiedzenia nie znajdziemy pracy, to za trzy miesiące będziemy rejestrować się PUP.

Wiele osób odejdzie z tego zakładu pracy, bo warunki płacowe stają się coraz gorsze, ale część na nie przystała, ocenia redakcja.

- Mam kilku kolegów, którzy zgodzili się na niższe stawki godzinowe, żeby tylko mieć pracę – mówi były pracownik TCL. – Z jednej strony mnie to nie dziwi, ale z drugiej myślę sobie, że jak ludzie będą się godzić na takie traktowanie, to nigdy tam dobrze nie będzie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1