reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© IBM Przemysł elektroniczny | 10 maja 2011

IBM dostarczy ICM sprzęt za 15,2 mln zł w ramach projektu 'POWIEW'

IBM Polska dostarczy sprzęt warty w sumie 15,2 mln zł dla Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW (ICM) w ramach części tzw. "Projektu POWIEW" (Program Obliczeń Wielkich Wyzwań Nauki i Techniki), poinformowali przedstawiciele obu instytucji na konferencji prasowej.
- Celem projektu jest udostępnienie w polskich centrach Komputerów Dużej Mocy nowych architektur obliczeniowych, które pozwolą na prowadzenie badań wymagających przetwarzania obliczeniowego o skali dotychczas zarezerwowanej dla nielicznych ośrodków zagranicznych - powiedział dyrektor instytutu profesor Marek Niezgódka.

W ramach projektu, który w 85% jest finansowany ze środków UE, IBM dostarczył już sprzęt klasy Blue Gene/P. W IV kwartale spodziewane jest uruchomienie sprzętu klasy Power 7. Łączna wartość tych kontraktów to 15,2 mln zł.

Cały projekt jest realizowany przez konsorcjum stworzone przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW (ICM), Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe IChB PAN.

Źródło: ISB

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2